Barvy Univerzity Palackého na Českých akademických hrách bude hájit 160 sportovců

Ilustrační foto: Martin Višňa
pátek 15. červen 2018, 13:10 – Text: Martin Višňa

O titul akademických mistrů a mistryň České republiky se v příštím týdnu v Brně popere na dva tisíce studentů z padesátky českých vysokých a vyšších odborných škol, včetně 160 reprezentantů Univerzity Palackého. Sedmnáctý ročník Českých akademických her hostí Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity.

Soutěžit se bude v 27 sportech. Olomoučtí studenti poměří síly se svými kolegy z ostatních škol zejména v atletických a plaveckých disciplínách, kde má Univerzita Palackého tradičně silné zastoupení, do finálových turnajů kolektivních sportů zasáhnou například florbalistky, fotbalisti nebo házenkáři.

„Věříme, že se našemu sportovnímu týmu podaří dosáhnout na umístění do 6. místa v celkovém pořadí škol,“ nastínil ambice koordinátor univerzitní reprezentace Vítězslav Prukner z katedry sportu fakulty tělesné kultury.

Právě na šestém místě skončila Univerzita Palackého v konečném žebříčku vloni v Praze. Olomoučtí reprezentanti tehdy vybojovali 53 medailí, z toho 24 zlatých. O téměř polovinu medailové sbírky se přitom postarali ploutvoví plavci, kteří brali čtrnáctkrát zlato, pětkrát stříbro a šestkrát bronz.

Harmonogram letošních Českých akademických her a další potřebné informace jsou k dispozici na webu her. Reprezentanti Univerzity Palackého pak najdou organizační pokyny zde.