Přebor v halové atletice zpestří boxerská exhibice

Z loňského halového přeboru. Foto: Martin Višňa
Čtvrtek 30. listopad 2017, 15:18 – Text: Martin Višňa

Zajímavé ceny a finanční odměny v celkové hodnotě deset tisíc korun čekají na vítěze disciplín Přeboru Univerzity Palackého v halové atletice. Šestnáctý ročník předvánočního sportovního mítinku proběhne ve středu 6. prosince v atletické hale TJ Lokomotiva. Studenti fakulty tělesné kultury, kteří jej pořádají, připravili i doprovodný program.

Soutěžit se bude stejně jako v minulých letech v běhu na 60 a 800 metrů, skoku dalekém a vysokém a ve vrhu koulí. Zúčastnit se mohou všichni studenti i zaměstnanci Univerzity Palackého a také mimouniverzitní zájemci. Přihlásit se je možné v závodní kanceláři přímo v místě konání přeboru, startovné činí 30 korun na osobu a disciplínu. Prezence začíná v 17 hodin, samotné závody pak o hodinu později.

„Zpestřením večera bude exhibiční boxerské utkání našeho Rockyho Jirky Horkého, který boxuje závodně. Jsme rádi, že se mu podařilo vše potřebné zajistit a že se atleti i diváci mohou kromě atletických disciplín těšit na kvalitní box,“ uvedl manažer marketingu akce Jan Kramář. Pro přítomné bude připraven také bufet.

Přebor Univerzity Palackého v halové atletice organizují pod supervizí Vítězslava Pruknera z katedry sportu fakulty tělesné kultury studenti kombinovaného studia oboru Trenérství a management sportu, kteří tak získávají praktické zkušenosti s přípravou sportovních akcí. Letošní ročník je již šestnáctý.

Vloni byli nejlepšími atlety halového přeboru vyhlášeni Kamila Hořejší a Dominik Záleský, oba z pořádající fakulty. Blýskli se ale také účastníci z pedagogické nebo přírodovědecké fakulty.

Podrobnosti k přeboru jsou k dispozici zde.