Fyzioterapie na FTK otevřela zrekonstruované prostory

Profesor Jaroslav Opavský a David Smékal představují opravené prostory. Foto: Martin Višňa
pátek 16. březen 2018, 15:00 – Text: Martin Višňa

Aby dobře fungovaly a sloužily tomu, k čemu jsou určeny a ... Na zdraví! S tímto přáním byly na fakultě tělesné kultury oficiálně otevřeny zrekonstruované prostory katedry fyzioterapie a zdravotnického zařízení RRR centrum.

Proměnou prošly během prosince a ledna tělocvična, dvě vyšetřovny, jejich zázemí a recepce. „Řešily se podlahy, elektroinstalace, topení, dřevěné obložení nahradily omyvatelné stěny. Nově můžeme také prostor tělocvičny upravovat podle našich aktuálních potřeb pomocí systému závěsných zástěn. Dříve jsme používali jako předěly závěsy,“ prezentoval změny tajemník katedry fyzioterapie David Smékal.

Na spíše komorním setkání se zástupci fakulty a technického odboru a oddělení pro rozvoj a výstavbu rektorátu vedoucí katedry profesor Jaroslav Opavský poděkoval předchozímu vedení fakulty a především tajemníkovi Pavlu Královi, že rekonstrukci prosadil jako nezbytnou. Vzpomnělo se při tom i na začátky fakulty, a sice při zmínce o odkrytých rozvodech, které pamatovaly ještě ubytovnu sovětských vojáků. Pro potřeby fakulty byla budova v někdejším vojenském areálu adaptována na začátku devadesátých let.  

Rekonstrukce tělocvičny a vyšetřoven vyšla na více než dva miliony korun.