FTK slavnostně otevřela zrekonstruovanou budovu děkanátu

Foto: Martin Višňa
Pondělí 23. květen 2022, 15:00 – Text: Martin Višňa

Přestřižením pásky ve fakultní zelené barvě a přípitkem byl na Fakultě tělesné kultury UP symbolicky ukončen stavební ruch zahájený už v roce 2017 a slavnostně otevřena zrekonstruovaná budova děkanátu, která prošla takřka kompletní proměnou.

„Jsem nadšený. Vypadá to, že letos to bude poprvé, co jsem v čele fakulty, kdy tu nebudou celé léto rachotit sbíječky. Děkuji všem, kteří se na pracích nějak podíleli,“ komentoval symbolickou tečku za stavebními pracemi děkan FTK Michal Šafář.

Společně se svým předchůdcem Zbyňkem Svozilem, za jehož funkčního období se s modernizací fakultních budov začalo, pak natáhl před novým hlavním vchodem děkanátu zelenou stuhu, do které se před zraky prorektora Michala Malacky, architekta Josefa Pálky, zástupců stavebníků a dalších hostů zakously nůžky v rukou proděkanky Ivy Dostálové a tajemníka Pavla Krále. Zrekonstruované prostory si poté mohli hosté prohlédnout.

Rekonstrukční stavební ruch na FTK propukl v roce 2017 s první etapou projektu ERDF Modernizace budov FTK UP v Olomouci – Neředín, ruku v ruce s postupným zasídlováním tehdy nově dokončeného Centra kinantropologického výzkumu v těsném sousedství Aplikačního centra BALUO. Dělníci se nejprve pustili do učeben v 5. patře budovy pedagogů, v kampusu Neředín označované jako NC. Na to navázaly práce v budově děkanátu (NA), kde prošla kompletní proměnou aula (o jejím požehnání jsme psali zde) a postupně také další výukové prostory včetně tělocvičen.

Díky dalšímu projektu ERDF dostala budova NA nový bezbariérový vchod, zároveň byly ze zdrojů fakulty opraveny i kancelářské prostory. FTK se tak může pochlubit moderní infrastrukturou pro studenty, vyučující i další pracovníky odpovídající požadavkům současné doby.