Jako vloni. Přespolní běh nejrychleji zaběhli Barbora Kopřivová a Pavel Hladík

Přebor UP v přespolním běhu. Fotogalerie: Martin Višňa
Čtvrtek 18. říjen 2018, 14:30 – Text: Martin Višňa

Jednačtyřicátý ročník Přeboru Univerzity Palackého v přespolním běhu ovládly „známé firmy“. Mezi ženami byla stejně jako vloni nejrychlejší studentka pedagogické fakulty Barbora Kopřivová, v mužské kategorii si vítězství potřetí v řadě vyběhl Pavel Hladík z fakulty přírodovědecké.

„Pořád mě to baví, pocit z výhry je skvělý,“ komentoval svůj přebornický hattrick vítěz mužské kategorie. „A to jsem teď pár dní neběhal a navíc jsem spadl z kola. Jel jsem ze školy, nějak se mi vyosilo zadní kolo, spadl mi řetěz, a jak jsem do toho šlápl, už jsem šel k zemi,“ dodal Hladík, studující čtvrtým rokem na přírodovědecké fakultě experimentální biologii.

Stanovenou trasu v Bezručových sadech vítěz zaběhl v čase 9:11. Druhý v pořadí Miroslav Haltmar z fakulty tělesné kultury potřeboval o jedenáct sekund více, třetí Marek Schuster z přírodovědecké fakulty pak ještě o dalších šest sekund více. Mimochodem i tito běžci si už v minulosti vystoupali na univerzitním přeboru na stupně vítězů, oba v roce 2015, Schuster byl tenkrát první a Haltmar druhý.

Podobně jako Hladík nebyla před přeborem kvůli nachlazení rozběhaná ani vítězka ženské kategorie Barbora Kopřivová. A přece to podruhé vyšlo. „Z pedagogické fakulty se účastním přeboru asi jako jediná, nevím o nikom dalším, tak je pro mě motivací ukázat, že i někdo z naší fakulty se dokáže na takovéto akci prosadit. Mám radost, když předběhnu holky z FTK,“ uvedla ke svému druhému vítězství na přeboru Kopřivová.

S více než dvacetisekundovým náskokem doběhla do cíle v čase 7:53. Druhé a třetí místo braly Anežka Líznerová a Soňa Dobroňová z fakulty tělesné kultury. Celkově se na start postavilo 65 žen a 125 mužů, valnou většinu tvořili právě studenti fakulty tělesné kultury z prvních ročníků, kteří mají účast na přeboru jako jeden za zápočtových požadavků.

Kdo by se pídil po výsledcích z dřívějších ročníků přeboru, jistě ho zaujmou letošní výrazně lepší časy běžců. „S ohledem na rekonstrukci atletické dráhy jsme museli trochu improvizovat. Umístili jsme start mimo areál atletického stadionu, tratě tak byly kratší, než jsme avizovali v propozicích,“ vysvětlila ředitelka závodu Liběna Kováčová z pořádající katedry sportu.

„Myslím, že se letošní ročník vydařil. Počet závodníků je srovnatelný s loňskem, vyšlo nám i krásné počasí. Poděkování za bezproblémový průběh si zaslouží všichni organizátoři z řad studentů a kolegů z katedry a také partneři, kteří věnovali pěkné ceny pro vítěze,“ dodala Kováčová.

Výsledky:

ženy