Oslava českých Vánoc se zahraničními studenty a zaměstnanci Univerzity Palackého

Fotogalerie: archiv Welcome Office
Středa 20. prosinec 2023, 9:59

Přesně deset dní před Štědrým dnem měla mezinárodní komunita Univerzity Palackého jedinečnou příležitost zúčastnit se akce pořádanou Welcome Office a Erasmus Student Network UP Olomouc. Cílem této akce bylo seznámit zahraniční studenty a zaměstnance s českými vánočními zvyky a tradicemi.

Více než 70 mezinárodních studentů, akademiků a hostů se sešlo, aby naslouchali prezentaci kolegy Jana Orsága, který detailně popsal průběh vánočních oslav v českých domácnostech. Prezentace nejenže rozebírala české vánoční tradice, ale také rozpoutala diskuzi mezi hosty, kteří s nadšením sdíleli vlastní vánoční zvyky a tradice pocházející z desítek různých národností a kultur celého světa.

Poté se účastníci za zvuků tradičních českých koled a vánočních písní přesunuli do „Ježíškovy dílny“, kde se střídali u různých stanovišť. Zde měli možnost aktivně se zapojit do zdobení perníčků, výroby vánočních přáníček a dalších vánočních tradic, včetně krájení jablíček či házení botou.

Po více než tří hodinovém programu však večer nekončil. Skupina se následně vydala na kluziště, kde měli hosté možnost nejen zažít kouzelnou atmosféru vánočních trhů, ale především si vyzkoušet bruslení pod širým nebem.

Srdečně děkujeme všem účastníkům za jejich nadšení, se kterým se této akce zúčastnili. Přejeme veselé Vánoce a šťastný nový rok všem studentům, akademickým pracovníkům a hostům z celého světa, kteří tvoří mezinárodní komunitu na Univerzitě Palackého. Ať vám nadcházející dny přinášejí klid a pohodu v kruhu vašich nejbližších.

Mgr. Alena Vyskočilová, oddělení podpory a služeb RUP (Welcome Office)