Přednáška: Klimatická změna není tabu: Jak o ní mluvit a najít společnou řeč

Grafika: Vojtěch Duda
Pondělí 24. duben 2023, 11:36 – Text: (mz)

Už jste se někým bavili o klimatické změně? A jaké to bylo? Přijďte si poslechnout, jaké jsou nejnovější poznatky o klimatu a jak je vysvětlit i těm, kdo o nich nechtějí moc slyšet. Milan Vítek z projektu Fakta o klimatu vysvětlí, proč je tak těžké právě u klimatické změny nalézat společnou řeč, a ukáže argumenty i cesty, jak o ní diskutovat. Přednáška proběhne ve středu 17. května od 13 hodin ve velké aule PdF UP. Studenti a zaměstnanci se registrují na Portálu celoživotního vzdělávání, veřejnosti je přístupná volně.

Diskuze o klimatické změně a jejích řešeních je často složitá a obtížná. Na přednášce vám Milan Vítek z projektu Fakta o klimatu představí důvody, proč je tak těžké právě u klimatické změny nalézat společnou řeč, která přináší konstruktivní výsledky. A nejen to, ukáže vám i cesty, jak diskuzi o klimatu zjednodušit, co vám může v diskuzi pomoci a na co je důležité myslet, když s někým diskuzi o klimatu chcete otevřít.

Milan Vítek pracoval v reklamní agentuře, odkud přešel do Greenpeace, kde se podílel na klimatické kampani a online marketingu. Nyní pracuje v projektu Fakta o klimatu, kde se věnuje sociálním médiím, komunikaci klimatické změny a extrémům počasí.

Milan Vítek: Klimatická změna není tabu: Jak o ní mluvit a najít společnou řeč
Středa 17. května od 13 do 15 hodin ve velké aule Pedagogické fakulty UP (Žižkovo nám. 5).
Studenti a zaměstnanci UP se pro účast registrují na Portálu celoživotního vzdělávání, dalším zájemcům a veřejnosti je přednáška přístupná bez registrace.

Záznamy z předchozích vzdělávacích akcí naleznete na webu Udržitelné univerzity.