Rektor UP zve na dnešní setkání s akademickou obcí

Ilustrační foto: Žurnál UP
Středa 5. prosinec 2018, 8:20 – Text: (ipu)

Dnes se uskuteční setkání rektora Univerzity Palackého Jaroslava Millera s akademickou obcí. Konat se bude v aule pedagogické fakulty v době od 14 do 16 hodin.

Tradiční akce je příležitostí jak k představení plánů a vizí do budoucna, tak k rekapitulaci uplynulého období.

„Během 445 let Univerzity Palackého je pětileté období časem zanedbatelným, nicméně v akademickém životě posledních desetiletí a v naší osobní historii jde o čas podstatný. Naším společným cílem bylo a zůstává budovat instituci s excelentním výzkumem, s mimořádným prostředím a s věhlasem, který přesahuje hranice regionu a naší země. Kdybychom shromáždili aktivity jednotlivých úseků univerzity, fakult a kateder, které by stály za připomenutí a zveřejnění, vydalo by to na obsáhlou publikaci. Proto si dovolím jen stručný výběr, který je zároveň poděkováním všem, kdo na univerzitě pracují, včetně studentů, za rozvoj a vytváření zdejší přátelské a konstruktivní atmosféry. Stejně tak by na knihu byl seznam výzev a úskalí, kterým budeme do budoucna čelit. O některých z nich se budeme bavit na setkání s akademickou obcí, jiné nám zůstanou na další grémia a setkávání. Těším se na vzájemnou podporu a spolupráci,“ pozval Jaroslav Miller.

Setkání rektora UP s akademickou obcí se koná  dnes v aule pedagogické fakulty v době od 14 do 16 hodin.

UP v posledních pěti letech  - vybrané aktivity a inovace

Studium a vzdělávání

• získání institucionální akreditace na UP v 21 oblastech vzdělávání
  •  vybudování Centra podpory studentů se specifickými potřebami jako univerzitního zařízení