Sborové CD jako konečný produkt projektu Together in Chorus

Přebal CD.
Repro: Žurnál UP
Úterý 6. únor 2024, 12:00

Projekt Together in Chorus vznikl z nově utvořené spolupráce mezi Smíšeným komorním sborem Ateneo UP a Norským arktickým studentským sborem z Tromsø (NASK). V první části projektu se Ateneo vydalo za polární kruh, kde s norským sborem nacvičili společné skladby, se kterými ve druhé fázi projektu – tedy při norské návštěvě v Olomouci – vystoupili v Červeném kostele.

Oba sbory vynaložily spoustu úsilí, času, trpělivosti a píle, jelikož natrénovat společné písně, a to pouze v krátkém časovém úseku, nebylo jednoduché. Ovšem pod vedením skvělých sbormistrů pana docenta Pavla Režného a Fredrika Wilhelma Garmanna Klare, se vše podařilo a výsledkem byl nejen velmi vydařený koncert, ale také CD Together in Chorus.

CD je nahrávkou závěrečného koncertu projektu a obsahuje 14 skladeb: 4 NASK, 4 Ateneo a 6 společných skladeb, které byly vybrány z repertoáru jak norského, tak českého sboru. Nahrávka vznikla pod vedením Daniela Zezuly.

Celé CD je k poslechu zde

Celý projekt byl nesmírně obohacující, členové sborů poznali nová místa, pocítili novou kulturu a to především ve vnímání hudby a vznikla nová přátelství. Každý v projektu zanechal i objevil kus sebe a na to vše teď existuje nádherná vzpomínka v podobě CD Together in Chorus.

Eliška Kuchařová

místopředsedkyně Smíšeného komorního sboru Ateneo Univerzity Palackého