Univerzitní hokejisté hledají posily na led i do zázemí

Ilustrační foto: Josef Polehňa
Středa 24. srpen 2022, 13:30 – Text: Martin Višňa

Hrajete hokej a studujete či brzy nastoupíte ke studiu na Univerzitě Palackého? Nebo vás láká poznat hokejové prostředí zpoza mantinelů? HC Univerzita Palackého v Olomouci před novou sezonou Univerzitní ligy ledního hokeje doplňuje stavy a hledá nové hráče i posily do realizačního týmu. Tzv. tryout hráčů se uskuteční už tuto neděli 28. srpna na zimním stadionu v Prostějově.

Sraz účastníků je v 17:30, s 18. hodinou začne suchá příprava a po zhruba hodině hokejisté předvedou své dovednosti na ledu. Kdo výběrem úspěšně projde, oblékne dres HC UP již 5. září v rámci přípravného Tipsport UNI Cupu.

„Samotná liga pak startuje 26. září v Uničově, kde nám soupeřem budou Engineers Prague. Během sezony bychom chtěli odehrát některá utkání na zimním stadionu v Olomouci a přilákat tak více fanoušků nejen z řad studentů. Dále je v plánu odehrát také již tradiční zápas Winter Classic v Rýmařově, který by měl proběhnout v druhé polovině ledna,“ přiblížil plány Jakub Labounek, student regionální geografie na PřF UP, který má v HC UP na starosti marketing.

Personální posilování se přitom netýká jen hráčského kádru, ale i realizačního týmu. Hledají se spolupracovníci na pozice vedoucí týmu, kustod či zdravotník nebo například fotografové a redaktoři, kteří budou o dění v klubu informovat. Zájemci o místa v sestavě univerzitního hokejového klubu či v jeho zázemí se mohou hlásit na e-mailu hokej.marketing@upol.cz.

Hokejový klub na Univerzitě Palackého vznikl z iniciativy studentů v roce 2017 pod původním názvem University Shields Olomouc. Nejprve se účastnil Evropské univerzitní hokejové ligy, o dva roky později se s názvem změněným na HC Univerzita Palackého v Olomouci stal jedním z týmů nově vzniklé „domácí“ Univerzitní ligy ledního hokeje. Dvě její sezony narušila epidemie covidu-19, ve třetím ročníku pak olomoučtí hokejisté vyhráli přípravný Tipsport UNI Cup a v ligovém play-off potrápili vítěze ligy UK Hockey Prague. Členové týmu, který stále tvoří zejména studenti UP, ale nežijí jen hokejem, pravidelně podporují dobročinné akce a výzvy, jako je například Movember, darují krev a kromě jiného byli tři hráči oceněni dobrovolnickou cenou rektora UP za výpomoc s odstraňováním škod po tornádu na jižní Moravě.

Další informace o HC UP můžete sledovat na webu nebo na Facebooku a dalších sociálních sítích.