Děkan pedagogické fakulty nejen k novele zákona o pedagogických pracovnících

Foto: Tereza Hrubá
Úterý 31. leden 2023, 8:00 – Text: (map)

Novela zákona o pedagogických pracovnících, mzdové tarify akademiků a akademiček působících na pedagogických fakultách i kvalita výuky. Všem těmto tématům se věnuje rozhovor s děkanem Pedagogické fakulty UP. Vojtech Regec v něm například říká, že vedle řady výhrad děkani pedagogických fakult některé změny zmiňované novely oceňují. Třeba snahu systémového řešení podpory začínajících učitelů. Se změnou zákona by mohli totiž vstupovat do praxe s tím, že budou mít adaptační období, během kterého jim škola a uvádějící učitel nabídnou podporu, seznámí s fungováním školy a poskytnou zpětnou vazbu k výuce. Více se dočtete na Portálu Učitel 21.