Právnická fakulta vydala první číslo svého zPRÁVOdaje

Časopis má elektronickou podobu a fakulta ho bude připravovat jednou měsíčně.
Repro: Žurnál UP
Středa 30. listopad 2016, 15:30 – Text: Eva Hrudníková

Zkvalitnění a zjednodušení komunikace napříč fakultou. To je hlavní cíl nového periodika, jehož první číslo dnes vydala Právnická fakulta Univerzity Palackého. Časopis nazvaný zPRÁVOdaj má elektronickou podobu a fakulta ho bude připravovat jednou měsíčně.

Hlavní impuls pro vznik zpravodaje vzešel od děkanky právnické fakulty Zdenky Papouškové. „Na naší fakultě chybějí efektivně fungující komunikační toky. Potřebné informace se nedostávají ke všem zaměstnancům a studentům. Očekávám, že e-zpravodaj bude sloužit právě pro zmiňovaný přenos informací mezi lidmi, jednotlivými katedrami, obory, pracovišti univerzity, ale i veřejností,“ vysvětlila děkanka. Chce v něm mít hlavně stručné a aktuální zprávy.

Zpravodaj bude mít vždy úvodní text, ve kterém bude podrobněji rozebráno nějaké fakultní téma, událost nebo problém. První číslo otevírá rozhovor s děkankou, v němž vysvětluje důvody vzniku tohoto časopisu a představuje jej. V další části jsou krátké zprávy o dění na fakultě rozdělené po jednotlivých oblastech – například studijní záležitosti, zahraničí spolupráce nebo vědecká a tvůrčí činnost. Zpravodaj pak uzavírá rubrika Kalendárium s výhledem akcí na nejbližší týdny.

Měsíčník je v první řadě připraven pro zaměstnance a studenty fakulty, kteří ho budou dostávat e-mailem a současně do něj mohou přispívat. „Chceme však, aby o dění na fakultě věděla i veřejnost. Proto bude mít i své místo na našich webových stránkách. Zprávy mohou být zajímavé například pro ostatní fakulty naší univerzity, jiné právnické fakulty, naše absolventy, uchazeče o studium, rodiče i prarodiče našich studentů nebo příznivce fakulty,“ upřesnila Papoušková. Z počátku bude vycházet jednou měsíčně, vždy poslední středu v měsíci. „Pokud časem zjistíme, že je potřeba častějšího vydávání a bude dostatek příspěvků, tak klidně i jednou za dva týdny,“ dodala děkanka.

Název zPRÁVOdaj vzešel ze soutěže uvnitř fakulty. Z 22 návrhů od 11 členů akademické obce fakulty postoupily dva do druhého kola. Vítězný název, jehož autorem je student 4. ročníku studijního oboru Právo Milan Vařeka, získal 269 hlasů z celkového počtu 473 hlasujících.

První číslo najdete ZDE