Senát schválil disciplinární komisi a navazující online teologii

Ilustrační foto: Martin Višňa
Pondělí 21. listopad 2022, 11:55 – Text: (vim)

Akademický senát CMTF UP na svém listopadovém zasedání projednal složení fakultní disciplinární komise na příští dva roky a také doporučil k realizaci záměr navazujícího magisterského studijního programu Teologie v distanční formě. Dříve úspěšně akreditovaná bakalářská distanční teologie byla vůbec prvním online programem otevřeným na českých vysokých školách. Senátoři řešili také aktuální situaci na univerzitě, jejich hostem byl předseda AS PřF UP Karel Lemr, který přiblížil důvody vedoucí k návrhu přírodovědeckého senátu na odvolání rektora. K příštímu jednání by se AS CMTF UP měl sejít 14. prosince.