V Pevnosti poznání se resuscitovalo i bojovalo s kazy

Správný postup při resuscitaci vysvětlovali návštěvníkům veletrhu zástupci Ústavu zdravotnického záchranářství a intenzivní péče FZV UP.
Foto: David Kresta
Pondělí 20. červen 2022, 8:00 – Text: (dkr)

Jak se správně starat o svůj chrup či jak používat automatizovaný externí defibrilátor, se o víkendu mohli dozvědět návštěvníci Pevnosti poznání. Uskutečnil se zde další ročník populárního Veletrhu zdraví. Své stánky s interaktivními aktivitami měli na akci pro školy i širokou veřejnost také zástupci Lékařské fakulty UP a Fakulty zdravotnických věd UP. Zájemci si tak vyzkoušeli správný postup při resuscitaci, práci s defibrilátorem, ale také sedmikilovou vestu simulující přibližně 28. měsíc těhotenství. Zástupci kliniky zubního lékařství zase malým i velkým návštěvníkům veletrhu předvedli, jak dobře pečovat o zuby a ústní dutinu. Na dvoudenní akci měly své stánky rovněž Fakultní nemocnice Olomouc, Vojenská nemocnice Olomouc a neziskové organizace, které se starají o duševní pohodu dětí a jejich rodičů.