Vyzkoušejte výhodnější jízdné na sdílených kolech od Nextbike

Zdroj: Nextbike
Pátek 6. květen 2022, 12:33 – Text: (mz)

Čistý vzduch, lepší fyzická kondice nebo finanční a často i časová úspora – to jsou jen některé z výhod udržitelné mobility. Díky spolupráci UP a společnosti Nextbike se nyní studentům a zaměstnancům nabízí možnost využívat sdílená kola za výhodnějších podmínek. Osedlat si je můžete nejen v Olomouci, ale i v mnoha dalších městech po republice i v Evropě.

Za půjčování kol se platí – podobně jako u mobilních telefonů – dvěma základními způsoby. Buď si aktivujete měsíční či roční předplatné, díky němuž získáváte 30 volných minut na každou jízdu (denní limit je 20 výpůjček; pokud překročíte délku výpůjčky či jejich limit, platí se dál dle ceníku). Druhou možností je dobít si kredit a platit za jednotlivé jízdy podle jejich trvání (v Olomouci aktuálně stojí 30 minut 25 Kč).

Zaměstnanci naleznou podrobnější informace v přehledu benefitů, kde je po přihlášení k dispozici slevový kód, díky kterému za roční předplatné zaplatíte zvýhodněnou cenu 599 Kč, případně za měsíční předplatné 129 Kč. Navíc se při registraci s univerzitním e-mailem automaticky nabije kredit 100 Kč, můžete tedy nejdřív vyzkoušet několik jednotlivých jízd a rozhodnout se, jakou možnost využijete.

Pro studenty je také připraven slevový kód na roční předplatné za zvýhodněných 599 Kč. Měsíční jízdné za 129 Kč je možné aktivovat zadáním čísla platného ISICu. Také studenti získají za registraci přes univerzitní e-mailovou adresu (většinou ve tvaru jmeno.prijmeni00@upol.cz) do začátku 100 Kč kreditu.

V Olomouci lze aktuálně na více než 155 stanicích vypůjčit 200 sdílených kol. Všechno o tom, jak se na sdílených kolech jezdí, kde se stanice nacházejí a jak jezdit bezpečně a zodpovědně, najdete na webu Nextbike.