CATRIN pořádá česko-francouzskou konferenci Barrande v oblasti biověd

Zdroj: https://barrande-bioscience.catrin.com
Čtvrtek 6. říjen 2022, 8:00 – Text: Martina Šaradínová

O využití nanočástic a nanosystémů v diagnostice i léčbě některých onemocnění budou hovořit účastníci 7. ročníku Barrande Bioscience Meeting. Konference, kterou poprvé organizuje Český institut pokročilých technologií a výzkumu (CATRIN) Univerzity Palackého ve spolupráci se Štrasburskou biotechnologickou školou, Národním výzkumným centrem (CNRS)  a Univerzitou ve Štrasburku pod záštitou Francouzského velvyslanectví v Praze a Francouzského institutu v Praze, se uskuteční 9. až 11. října v Ústavu molekulární a translační medicíny LF UP.

„Jsme rádi, že po téměř tříleté pauze se opět setkávají francouzští a čeští vědci v oblasti biověd a budou společně diskutovat o nejnovějších výsledcích, vyměňovat si zkušenosti a především iniciovat novou spolupráci napříč různými výzkumnými obory a tématy,“ uvedla organizátorka konference Kateřina Poláková, která v CATRIN vede výzkumnou skupinu Nanomateriály v biomedicíně.

Odborníci se zaměří na pět výzkumných témat, která pokrývají významnou část biověd. Jedná se o Nanosystémy a transport léčiv, Nanosystémy a zobrazování, Vývoj a podávání léčiv, Chemie aplikovaná na biologické systémy a  Nanonosiče. „Jednotlivé přednášky budou prezentovat renomovaní vědci v daných oborech. Mladí účastníci se do konference zapojí se svými výsledky a kontakt se zkušenými mentory by měl dále posunout jejich vědeckou kariéru,“ doplnila Poláková.

Další informace jsou dostupné na webu konference.