Děkan ocenil nejlepší akademiky a úspěšné sportovce

Děkan Zbyněk Svozil s oceněnými sportovci.
Foto: Martin Višňa
Čtvrtek 23. březen 2017, 14:30 – Text: Martin Višňa

Na setkání akademické obce fakulty tělesné kultury se vedle probírání aktuálního dění na fakultě předávaly ceny děkana. Zbyněk Svozil ocenil práci akademiků i sportovní úspěchy studentů. Do fakultní síně slávy byl uveden vedoucí katedry fyzioterapie profesor Jaroslav Opavský.

„Síň slávy znám zatím pouze od sportovců v okamžicích, kdy odkládají dres. Doufám, že já ten svůj budu ještě chvíli nosit,“ komentoval ocenění za celoživotní přínos oboru fyzioterapie Opavský. Děkan Svozil ho ubezpečil, že „když se podívá třeba na Jágra, tak toho jistě ještě hodně nahraje“.

Pravidelně udělovaná výroční ocenění pro fakultního Ámose, Alberta a Řehoře si také odnesli pánové. Nejlepším pedagogem, Ámosem, za loňský rok byl vyhlášen Jan Bělka z katedry sportu, jinak též trenér olomoucké ženské házené. Za vědeckou práci byl jako Albert roku oceněn Zdeněk Svoboda z katedry přírodních věd v kinantropologii a za aktivní propagaci fakulty a její činnosti převzal cenu jako Řehoř roku Michal Šafář z katedry společenských věd v kinantropologii.

Oceněni byli i studenti, kteří v minulém roce dosáhli zajímavých sportovních úspěchů, mezi nimi například tenistka Eva Rutarová, judista David Klammert či zástupci ploutvového plavání Barbora Sládečková, Zuzana Svozilová a Jakub Jarolím.

Na středečním setkání akademické obce se samozřejmě předávaly nejen ceny, ale i informace k dění na fakultě. Zmíněny byly mimo jiné aktuální počty studentů či přihlášek, umístění v žebříčku sportovních vysokých škol Shanghai Ranking, výstavba Centra kinantropologického výzkumu v sousedství Aplikačního centra BALUO nebo blížící se volby do akademického senátu. V diskuzi pak byla účastníkům setkání nastíněna situace kolem chystaných akreditací studijních programů podle nové legislativní úpravy.