Dny vědy a umění Pedagogické fakulty UP. I letos nabídnou pestrý program

Foto: oddělení komunikace PdF UP
Úterý 5. březen 2024, 12:00 – Text: (map)

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého nabídne v následujících měsících řadu zajímavých přednášek, workshopů, konferencí, koncertů, komentovaných prohlídek a performancí. I letos se uskuteční pod zastřešujícím názvem Dny vědy a umění.

Pestrý tříměsíční program Dnů vědy a umění Pedagogické fakulty UP dnes zahájila přednáška s názvem Hledání ‚moravské hudby‘: od Sušila po Bittovou. Proslovil ji muzikolog a kulturní historik Miloš Zapletal. Na přednášku naváže koncert studentů katedry hudební výchovy s názvem V hudbě život Čechů. Koná se u příležitosti roku české hudby a nabídne díla B. Smetany, A. Dvořáka, B. Martinů, L. Janáčka a dalších. Pořádající katedra hudební výchovy nabídne během Dnů vědy a umění i další koncerty, zajímavý jistě bude i její seminář o výzkumných projektech doktorandů, například 6. května s písničkářem Michalem Horákem. Chystá se hovořit nejen o tvorbě písní, hudebních videoklipů a českém showbyznysu, ale i o studiu na Pedagogické fakultě UP.

Součástí programu Dnů vědy a umění budou i dvě konference Ústavu speciálněpedagogických studií. Ten nabídne také Jarní logopedickou besedu a veřejné představení výsledků odborných, výzkumných a aplikačních diplomových prací.

Dnem zdraví i letos zpestří program Dnů vědy a umění katedra antropologie a zdravovědy. Podtitul letošního ročníku nese název Prevence – stěžejní aspekt podpory zdraví. Ústav pedagogiky a sociálních studií pak přispěje akcemi s názvem Edukační využití deskových her a Zažít didaktiku. Několik akcí nejen se zahraničními hosty nabídne i katedra primární a preprimární pedagogiky, ukáže například, jak funguje školství ve Španělsku. Katedra výtvarné výchovy připravuje edkuační workshop Škola hrou 2.0 zaměřený na digitalizaci ve výuce, mezinárodní Přehlídku digitální tvorby mladých Be_on the Screen, Dětskou konferenci a konferenci Společenská odpovědnost na středních školách. Už tradičně zahrnou Dny vědy a umění i veřejnou obhajobu IGA grantů, během níž řešitelské týmy, složené ze studujících a akademiků, představí výsledky svých výzkumů realizovaných v uplynulém roce. Kompletní program Dnů vědy a umění na PdF UP najdete zde.