Nahlédněte do plánů univerzity na příští rok

Ilustrační foto: Vojtěch Duda
Sobota 8. říjen 2022, 8:00 – Text: Gabriela Sýkorová Dvorníková

Právě v těchto dnech prochází schvalováním akademických orgánů Plán realizace strategického záměru vzdělávací a tvůrčí činnosti Univerzity Palackého v Olomouci na rok 2023. Bez nutnosti naučit se nazpaměť přesný název tohoto klíčového dokumentu budete mít díky němu příležitost nahlédnout do budoucnosti univerzity, přesněji na konkrétní aktivity, které chystá v příštím roce. Nechybí mezi nimi práce na vzniku Pracovního řádu UP, příprava rekonstrukce Sportovní haly UP či větší orientace na flexibilní a online výuku. Přílohou dokumentu je pak také Plán investičních aktivit pro rok 2023.

Plán realizace strategického záměru každoročně navazuje na dlouhodobý Strategický záměr univerzity 2021+, který je koncipován na delší, několikaleté období a v němž se univerzita zavázala k činnostem od roku 2021 dále na základě vizí, trendů a požadavků na vysoké školy. „Strategický záměr určuje směřování UP na velmi dlouhou dobu a realizace v něm obsažených aktivit může být rozprostřena do různých časových úseků. Proto je nutné každoročně zpracovat Plán realizace tohoto strategického záměru na následující rok, v němž UP označí, kterým aktivitám se bude věnovat právě v dalším roce,“ podotkl Michal Malacka, prorektor pro strategii a vnější vztahy. Jak dodal, klíčové oblasti a problémy pro další strategické směřování univerzit stanovilo ministerstvo školství, které na takovéto aktivity vyčlenilo pro univerzity finanční alokaci. „Závazek, který vůči ministerstvu v tomto dokumentu přijímáme, dokládáme každoročně ve výroční zprávě o činnosti. Stejně tak dokládáme pravidelnou zprávou čerpání vyčleněných financí,“ dodal prorektor Malacka.

Plán realizace strategického záměru vzdělávací a tvůrčí činnosti Univerzity Palackého v Olomouci na rok 2023 je v tuto chvíli k dispozici k nahlédnutí akademické obci v prostředí UPShare. Po schválení bude umístěn na webové stránky oddělení strategie a kvality mezi strategické dokumenty a zaslán na MŠMT.