Oblékněte dres nového hokejového týmu University Shields

Logo University Shields Olomouc.
Repro: Žurnál UP
Úterý 12. září 2017, 8:00 – Text: Martin Višňa

Univerzita Palackého má nově svůj hokejový klub. Ten bude pod názvem University Shields Olomouc hrát Evropskou univerzitní hokejovou ligu. Než však v říjnu odstartuje sezona, je třeba vybudovat hráčskou základnu a také najít lidi, kteří se budou starat například o propagaci mužstva.

Za vznikem klubu stojí spolek studentů fakulty tělesné kultury, kteří chtějí navázat na dřívější úspěchy na českých akademických mistrovstvích. Ty hokejová reprezentace Univerzity Palackého několikrát ovládla a naposled v roce 2014 skončila na bronzové pozici. Tehdy na ledě stáli studenti, kteří působili v týmech Přerova, Šumperku či domácí Mory. To ale nyní nebude možné.

„Podle pravidel univerzitní ligy nesmí být členem kádru hráč působící v soutěži vyšší, než je krajský přebor. Do náboru se jinak může přihlásit kdokoliv, každý student, který se více zajímá o hokej. Stačí napsat na náš náborový e-mail. Zájemcům obratem zašleme podrobnější informace a formulář, v němž nám popíšou své hokejové zkušenosti. Na základě toho budeme vybírat potenciální členy týmu, se kterými se pak sejdeme na klubovém mítinku,“ uvedl jeden ze zakladatelů klubu Dominik Pudelka.

Cílem náboru je vybudovat hráčskou základnu o 30 až 40 členech, aby tým mohl bez potíží nastupovat k zápasům i během zkouškové období. Kromě hokejistů University Shields poptávají také zájemce na pozice klubového kustoda, webmastera nebo člověka pro styk s médii a správu sociálních sítí. Zájemci o hokejové posty se mohou přihlašovat na e-mailu tryout.shields@gmail.com, pro pozice v realizačním týmu slouží adresa information.shields@gmail.com. Informace mohou zájemci i případní fanoušci najít také na Facebooku.

Sezona Evropské univerzitní hokejové ligy propukne 1. října. University Shields se budou na ledu potkávat s týmy z univerzit v České republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku.