Univerzita láká v rámci půlmaratonu na Běh o pohár rektora

Půlmaraton vždy přiláká do města tisíce běžců.
Foto: Milada Hronová
Sobota 10. březen 2018, 8:00 – Text: (red)

V sobotu 23. června bude Haná hostit Mattoni ½Maraton Olomouc a Univerzita Palackého bude opět u toho. Tohoto výjimečného sportovního svátku se zúčastní stovky jejích studentů a zaměstnanců – ať již v rolích aktivních závodníků, nebo stovek dobrovolníků. Kromě toho akce nabídne i možnost zapojit se do Běhu o pohár rektora. Právě do něj se mohou běžci z univerzity hlásit ve speciální kategorii při vyplňování přihlášky k účasti v hlavním závodě.

Spolupráci s olomouckým půlmaratonem navázala univerzita před osmi lety jako mediální partner akce. Od té doby se její participace na největším běžeckém podniku na Moravě značně prohloubila. „Již několik let jsme hrdým patronem závodu, podílíme se na doprovodném programu, pomáháme s náborem dobrovolníků, připravujeme v UPointu speciální běžecké balíčky a díky vstřícnosti organizátorů mají naši studenti a zaměstnanci možnost zapojit se do soutěže v mužské a ženské kategorii,“ říká Ondřej Martínek z Oddělení komunikace UP, jenž má spolupráci na starosti. Letošní novinkou je možnost zapsat se do zmíněného běhu již při registraci do závodu, od čehož si organizátoři i vedení školy slibuje větší účast závodníků z řad univerzity. „Vítězové běhu se mohou těšit nejen na ceny a medaile od půlmaratonu, ale také na krásné dárky z produkce UPointu,“ dodává Martínek a ještě jednou připomíná, jak se do Běhu o pohár rektora přihlásit: „Registrujte se na klasický půlmaraton, jen na druhé stránce registrace nezapomeňte zaškrtnout Běh o pohár rektora / Univerzitní běh.“

Nedílnou součástí půlmaratonu jsou každoročně stovky dobrovolníků, kteří se starají o bezproblémový chod závodu a servis pro závodníky podél trati. „Velká část těchto pomocníků se rekrutuje z řad studentů a zaměstnanců univerzity. Letos ještě nemáme celkový stav naplněn, takže budeme rádi, pokud se zapojí další dobrovolníci,“ říká Jan Gregar, koordinátor dobrovolníků při univerzitě. Na všechny, kteří se zapojí do organizace akce, čeká nejen značkové triko, batoh a občerstvení, ale také skvělá zkušenost a zážitky. Zájemci se mohou hlásit u Jana Gregara na e-mailu honza.grenge@gmail.com.

Již devátý ročník olomouckého půlmaratonu přivítá v roce 2018 více než 6 000 běžců z celého světa. Běh se koná v historickém centru města a každoročně se stává jedinečným sportovním svátkem s neopakovatelnou atmosférou, kterou podél tratě vytvářejí tisíce fanoušků. Zájemci se mohou hlásit do hlavního závodu (21,0975 km), štafety tříčlenných týmů na stejné trati a 2Run běhu. Pro rodiny s dětmi je připraven „dm rodinný běh“ na 3,5 km. Akce se pyšní Zlatou známkou IAAF.

Více informací naleznete ZDE.