Univerzita zve zaměstnance i jejich rodiny na Den sportu

Zajděte například na Zumba Afrika, už tradičně ji na UP vede David L. K. Masha.
Foto: Milada Hronová
Středa 26. září 2018, 10:00

Akademik sport centru UP připravilo pro zaměstnance Univerzity Palackého i jejich rodiny den plný sportu. V pátek 28. září nabídne vedle řady známých sportovních disciplín také drakiádu.

„Už od devíti ráno zveme všechny zájemce do tělocvičny na Envelopě. Začneme tam jógou. Na ni od desíti naváže Zumba Afrika,“ řekla Helena Kilianová z Akademik sport centra UP. Doplnila, že cvičit se bude i na Kolejích 17. listopadu, kde od 11 hodin začne hodina nazvaná Tančíme pro radost. Sportovní hala UP nabídne ve svátečním dni prostory pro florbal, volejbal, malou kopanou i badminton.

Veškerá sportovní nabídka je pro zaměstnance a jejich rodiny zdarma, většina sportovišť je i volně přístupná. „Některé disciplíny však vyžadují rezervaci. Například na hodinu nazvanou Tančíme pro radost je potřebná rezervace. Jen s rezervací lze pak využít i hodně oblíbenou lukostřelbu. Rezervace je potřebná i na tenis, saunu a fitness s profesionálním trenérem,“ uvedla Helena Kilianová. Připomněla, že na své si přijdou i zájemci o turistiku. „Kdo by měl zájem právě o tuto disciplínu, může využít nabídky Větrání. Cílem trasy bude Kelčský Javorník. Půjde se necelých 16 kilometrů, z Rajnochovic do Bystřice pod Hostýnem. Sraz mají zájemci na olomouckém hlavním nádraží,“ dodala.

Univerzitní Akademik sport centrum pořádá Den sportu počtvrté. Letošní novinkou je drakiáda. Organizátoři ji připravují v areálu letiště Neředín. V hlavním stanu, který bude umístěn vedle řídící věže, si zájemci budou moci draka i vyrobit, od 17 hodin se pak zúčastnit i soutěže. Více ZDE.