Vánoční přání rektora Univerzity Palackého Martina Procházky

Foto: Vojtěch Duda
Úterý 19. prosinec 2023, 10:30

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti,

přeji nám všem, abychom nadcházející sváteční čas prožili v klidu, pohodě a radosti s těmi, které máme nejraději.

Nezapomínejme, že Vánoce jsou tou nejlepší příležitostí zpomalit tempo našich všedních dní, udělat si čas na rodinu i přátele a radovat se ze společně strávených chvil. Ten nejcennější dárek jim dáme právě tím, že k nim budeme pozorní, budeme jim naslouchat a sdílet s nimi všechno to krásné, co k vánočním svátkům neodmyslitelně patří. A mysleme také na ty, kteří nemají to štěstí a možnost být se svými milovanými a prožívat s nimi šťastné okamžiky.

V letošním kalendáři už zbývá jen několik málo dnů, dovolte mi proto, abych vám zároveň popřál hodně zdraví a úspěchů v nadcházejícím roce. Chtěl bych vám také poděkovat za všechno, co pro naši univerzitu děláte. Je to právě vaše práce, invence a zaujetí, co tvoří naši alma mater.

Prožili jsme společně rok plný oslav 450. výročí vysokého učení v Olomouci, který se symbolicky uzavře dva dny před Štědrým dnem. Buďme hrdí na naši univerzitu, připomínejme si její bohatou historii, pomáhejme utvářet její přítomnost a přejme jí, aby měla před sebou neméně skvělou budoucnost.

Těším se na naše společná setkání v roce 2024.

Martin Procházka, rektor UP