Akademický rok ve fotografiích Žurnálu Univerzity Palackého

Foto: Vojtěch Duda
úterý 19. září 2017, 15:37 – Text: Ivana Pustějovská

Víte, co všechno obnáší akademický rok na univerzitě? Mraky přednášek, spoustu studia, ale taky sport, zábavu a hodně nečekaných setkání. U toho všeho jsou redaktoři médií Univerzity Palackého. Pokud vás zajímá, koho a co svými fotoaparáty zachytili v minulém akademickém roce, přijďte se podívat na výstavu do UPointu.

Dvanáct snímků představuje život na Univerzitě Palackého v loňském akademickém roce. Redaktoři Žurnálu UP na nich zaznamenali jak chvíle slavnostní, jako jsou promoce, tak okamžiky pracovní, jako je třeba jednání akademického senátu. Nechybí ani setkání s osobnostmi, které na výstavě reprezentuje povedený snímek pořizování selfie někdejšího amerického velvyslance v ČR.  Zastoupeny jsou i fotky z akcí, které univerzita připravuje pro veřejnost, jako je Den otevřených dveří, Muzejní noc nebo třeba Noční běh pro Světlušku.

„Chtěli jsme prostřednictvím fotografií ukázat, že univerzita je tady opravdu pro všechny, nejen pro studenty, zaměstnance a akademiky, ale pro nejširší veřejnost, pro děti, pro rodiny, pro seniory. Tento malý zlomek z fotografií, které naši redaktoři pořídí v průběhu roku, je určitě dostatečným důkazem, že v Olomouci nejen působíme, vzděláváme a studujeme, ale také rádi žijeme,“ uvedla Gabriela Sýkorová Dvorníková, mluvčí Univerzity Palackého.

Fotografie, jejichž autory jsou Milada Hronová, Eva Hrudníková, Martin Višňa, Martina Šaradínová, Velena Mazochová a Jan Hudáč, jsou k vidění v UPointu - Informačním centru Univerzity Palackého na Horním náměstí.