Koronakrize neznamená konec akcí. Univerzita využívá možností online formátů

Ilustrační foto: 123RF
Úterý 20. říjen 2020, 8:00 – Text: Daniel Agnew

Přetrvávající situace kolem pandemie covidu-19 už zapříčinila zrušení řady akcí. Sama Univerzita Palackého by mohla povídat, když se například tradiční majáles nepodařilo uskutečnit v květnu, ani v náhradním zářijovém termínu. Přesto se i přes stávající opatření a omezení daří mnoho událostí držet při životě: pomocí online formátů. Seznamte se s některými z nich a sledujte je z pohodlí vašeho obýváku.

Omezení kvůli epidemii koronaviru nepostihla jen oblast výuky, výzkumu a provoz univerzitních zařízení.

Online nástroje i technická pomoc

Každoročně se na půdě univerzity koná také řada akcí pro širokou veřejnost, jako jsou festivaly, vzdělávací akce, veřejné přednášky, koncerty a výstavy. I když většina z nich za současné situace nemůže proběhnout fyzicky, jejich pořadatelé se nevzdávají a hledají cesty, jak je uspořádat bezkontaktním způsobem v online formě.

Formát živých přenosů a videokonferencí představuje vítanou alternativu, která je oproti situaci na jaře čím dál hojněji využívána, přičemž univerzita nabízí také řadu online nástrojů i technickou pomoc, které mohou přípravu na online realizaci akce usnadnit.

Čeho se můžete „virtuálně“ zúčastnit?

To, že online formát lze připravit i u větší mezinárodní akce, dokazuje festival dokumentárních filmů Academia Film Olomouc, který prodloužil možnost zhlédnout vítězné a další filmy z letošní nabídky až do konce října. Bohatý online program nabízejí také Dny židovské kultury, které budou probíhat do 20. října, a festival soudobé hudby MusicOlomouc 2020, jenž bude streamován do 4. listopadu.

Ke vzdělávacím akcím, které proběhnou v online prostředí, bude patřit 8. ročník konference o cestě k úspěšnému podnikání UP Business Camp 2020 nebo webinář na téma Novela pracovního práva, který uspořádá 23. listopadu právnická fakulta. Zaměstnanci UP se také mohou zapsat do celé řady online kurzů celoživotního vzdělávání.

A pokud si chcete přece jen odpočinout od obrazovky, můžete navštívit venkovní výstavu fotografií Nežádoucí okamžiky na nádvoří Zbrojnice, která představuje zajímavý pohled na moderní české dějiny. Výstava bude otevřena do 15. listopadu. Mějte však na paměti dodržování aktuálně platných doporučení a vládních nařízení.

Přehled pořádaných akcí průběžně aktualizujeme na webu UP. Pořadatelé mohou v univerzitním kalendáři avizovat své aktivity prostřednictvím online formuláře.

Zpět