Oslavy dne vody v Konviktu i na nábřeží Josefa Jařaba

Foto: Vojtěch Duda
Pondělí 18. březen 2024, 16:15 – Text: (mz)

Přednášky, workshopy, komentované prohlídky, plavby na lodi i skvělá hudba. Oslavy mezinárodního dne vody, který připadá na 22. března, nabídnou v Olomouci od 19. do 22. března zajímavý program, na němž se podílí i naše univerzita. AFO ve středu na Konviktu uvede předpremiéru dokumentárního filmu Pitná voda, na nějž přednáškou naváže Martin Rulík z přírodovědecké fakulty. Hlavní kulturní program proběhne v pátek na nábřeží Josefa Jařaba, kde bude mít svůj stánek i Pevnost poznání.

Kromě řady koncertů budou pro návštěvníky připraveny komentované prohlídky (po souši i po vodě), stánky s workshopy a aktivitami pro všechny generace a plavby na lodi. A ani na mezinárodní den vody nezůstanou návštěvníci o vodě, připraveno bude také dobré jídlo i pití.

Program:

19. 3. – Konvikt

17:00–19:00 přednáška Získávání sražené vody ze vzduchu – ČVUT Praha – EWA

20. 3. – Konvikt

19:00–19:30 předpremiéra dokumentárního filmu Pitná voda (AFO, Akademie věd)
19:30–20:30 přednáška Voda v krajině – doc. RNDr. Martin Rulík, Ph.D. (Univerzita Palackého v Olomouci)

21. 3. – Konvikt

17:00–18:30 přednáška Hospodaření s vodou ve městech – Klára Dušková (Nadace VIA)
18:30–20:00 přednáška Voda ve městě – Ing. Jiří Vítek

22. 3. – hlavní kulturní program Náplavka

14:00–15:00 Eliška Spáčilová
15:30–16:30 Daniel Režný