Pediatrická stáž v Sanatoriu Edel

Foto: Kateřina Dvořáková a archiv Sanatoria Edel
Úterý 4. leden 2022, 15:40

Nemáte plány na prázdniny a chcete se učit klinickým lékařským dovednostem? Máme pro vás jedinečnou nabídku: využijte letní klinickou stáž pro studenty LF UP v rodinném Sanatoriu Edel ve Zlatých Horách. Zajímá-li vás pediatrie, pneumologie, otorhinolaryngologie nebo rehabilitace, pak je tato stáž pro vás ideální šancí k prohloubení znalostí a klinických dovedností.

Medici z naší fakulty mají možnost po ukončení 3. ročníku studia pracovat jako pomocní lékaři v dětské léčebně respiračních nemocí se speleoterapií v krásném podhůří Jeseníků. Přátelský tým lékařů, sestřiček a fyzioterapeutek vás zaškolí, vše vám ukáže a poté už můžete sami dělat ranní vizity, přijímat děti na oddělení, ordinovat léčbu nebo psát propouštěcí zprávy. Když zrovna neplníte lékařské povinnosti, můžete se chodit dívat na rehabilitační cvičení, inhalační techniky, do ORL ambulance nebo jezdit s dětmi na speleoterapii.

Léčebna se specializuje na léčbu opakovaných a chronických nemocí respiračního ústrojí, alergií a poruch imunity u dětí od 2 do 18 let. Ozdravný pobyt je založený na speleoterapii, klimatoterapii, otužování, zvýšení pohybové aktivity a má prokazatelně pozitivní vliv na zdraví dětí.

„Pediatrická stáž podpořila mou odvahu, komunikační schopnosti a nasměrovala mě v medicíně úplně novým směrem. Díky ní jsem strávila srpnový měsíc akčně a naplno i po náročném covidovém roce,“ uvedla studentka Všeobecného lékařství Markéta Černohorská.

Pro stážisty je zajištěno zdarma ubytování a stravování v areálu sanatoria. Pracovní doba je od pondělí do pátku. Tedy o víkendech se vám nabízí možnost objevování krás Jeseníků – na kole či pěšky. Navštívit můžete rozhlednu na Biskupské kupě, nedaleký Rejvíz či Jeseník nebo můžete zdolat samotnou nejvyšší horu Praděd. Zlaté Hory žijí v létě kulturními akcemi a příležitostí k prozkoumání muzea, bývalých štol, zlatorudných mlýnů. Navíc vás Sanatorium Edel za vaši činnost odmění stipendiem ve výši 10 000 Kč za každý odpracovaný měsíc.

„V Edelu jsem stážovala již v létě 2020 a ráda jsem se opět po roce vrátila do přátelské rodinné léčebny. Opět jsem si užila krásný čas s dětskými pacienty, milými kolegy a spolužačkou medičkou. Oceňuji důvěru, kterou v nás kolegové vložili, a možnost samostatně vykonávat práci dětského lékaře,“ dodala další medička Kateřina Dvořáková.

Pokud vás naše povídání o stáži zaujalo, neváhejte a přihlaste se! Více informací najdete na stránkách Edelu zde nebo v tomto letáčku.

Pokud ještě váháte, pusťte si toto video, které vám Sanatorium Edel představí se vším všudy.

Všem stáž maximálně doporučujeme, protože získáte zážitek na celý život!

Kateřina Dvořáková a Markéta Černohorská

studentky 6. ročníku Všeobecného lékařství, LF UP