Sportovní den UP se opět vydařil

Fotogalerie: Velena Mazochová, Daniel Mikeška, Miroslava Plchová, Martin Višňa, Vojtěch Duda, Eva Hrudníková
Čtvrtek 11. květen 2017, 11:15 – Text: Velena Mazochová, Martin Višňa

Studenti, akademici a zaměstnanci Univerzity Palackého i letos ocenili nabídku Sportovního dne a vyrazili do tělocvičen, na hřiště nebo třeba na vodu. Lákaly také fotbalové nebo volejbalové turnaje, výlet do Jeseníků i vyjížďka na in-line bruslích. Pro sportovní nadšence se otevřelo také Aplikační centrum BALUO, areál Sportovní haly UP nebo Atletický stadion.

Vůbec nejčasnější aktivitou Sportovního dne byl výlet na Jesenicko, sraz měli účastníci již v 6:40. Vlastně účastnice, na cestu se totiž vydalo devět výletnic, a to nejen z univerzity. „Na patnáctikilometrové trase jsme si užili čerstvého vzduchu v lesích, potkali spoustu zvířat na pastvinách, pokochali se výhledy na Rychlebské hory a kraj pod nimi z Venušiných misek a z Boží hory u Žulové. Počasí nám přálo. Ta předlouhá cesta vlakem se zkrátka vyplatila,“ zhodnotil organizátor turistické série Větrání Martin Višňa z fakulty tělesné kultury.

Jóga, tabata, pilates, zumba, drum fit nebo body balance přivedly do tělocvičen Envelopy a kolejí Bedřicha Václavka zejména studentky a zaměstnankyně univerzity. Příležitosti využila také studentka fakulty tělesné kultury Petra Kočíbová, která chodí na zumbu během roku do fitness centra. „Jako kombinace aerobiku s tanečními prvky je dost rychlá, a to mě právě baví. Pilates zkusím poprvé, jsem zvědavá, co to vlastně bude,“ prozradila posluchačka prvního ročníku rekreologie. Posilovací cvičení body balance si vybrala Anna Holá, posluchačka druhého ročníku oboru Učitelství pro 1. stupeň a speciální pedagogika. „Chodím cvičit i během roku, teď toho ale víc nestihnu, musím se učit,“ vysvětila.

Loňská absolventka přírodovědecké fakulty Lucie Slobodianová letos Sportovního dne UP využila už jako odborná pracovnice Laboratoře růstových regulátorů. „Myslím, že taková akce je úplně super, jsem z ní nadšená, moc se mi líbila už jako studentce. Chodívala jsem pravidelně cvičit také aerobic v rámci Akademik sport centra, teď už tolik času nemám, jezdím alespoň na kole nebo si jdu zaběhat.“

Zhruba 80 kilometrů ujela v cyklistickém dresu asistentka kvestora Miroslava Plchová.  „Strávila jsem tento den naplněný sportem a přátelskou atmosférou společně se zaměstnanci univerzity. Odpočinuli jsme si aktivně a společně strávili příjemný den.“

Sportovní den Univerzity Palackého je jako tradiční akce každoroční součástí akademického roku. Připravuje ho Akademik sport centrum, které letos zájemců nabídlo na pět desítek sportovních disciplín a aktivit.