Studenti mohou soutěžit o Cenu rektora Univerzity Palackého

Ceny rektora budou vyhlášeny v únoru 2017.
Foto: Pavel Konečný
Úterý 15. listopad 2016, 12:45 – Text: Lenka Peřinová

Autoři bakalářských a magisterských prací, kteří si myslí, že napsali zdařilý text, ho mohou přihlásit do soutěže o Cenu rektora UP. Zapojit se mohou také studenti-sportovci. Hodnotit se bude jejich nejlepší sportovní výkon, kterého dosáhli v akademickém roce 2015/2016.

Práce za akademický rok 2015/2016 bude posuzovat komise složená ze zástupců všech osmi fakult Univerzity Palackého. Ty nejlepší pak navrhne rektorovi k ocenění.

„Autoři mohou příhlásit již obhájené bakalářské a diplomové práce nebo článek v odborném tisku. Práce přihlášené do soutěže v minulých letech nebudeme přijímat,“ zdůraznila Eva Blažková z konferenčního servisu UP. „Autorům vítězných prací a nejlepším sportovcům poblahopřeje rektor Jaroslav Miller během slavnostního vyhlášení v únoru příštího roku. Oceněné studenty jistě potěší také finanční odměna,“ dodala Gabriela Sýkorová Dvorníková, vedoucí oddělení komunikace UP.

Do soutěže je potřeba odevzdat jedno vyhotovení vědecké práce spolu s vyplněnou přihláškou a posudky. V případě sportovních cen stačí za jednotlivce či kolektiv vyplnit elektronický formulář. Podrobné podmínky soutěže i potřebné formuláře najdete ZDE.

V minulém ročníku ocenil rektor Jaroslav Miller 23 studentských vědeckých a uměleckých prací. Dalších 12 cen obdrželi studenti za své sportovní výkony. Během ceremoniálu byli oceněni také akademici – autoři 45 nejlepších vědeckých knih. Nejsilnější zastoupení měly tituly z humanitních a společenských věd.

Posledním termínem, kdy bude organizátorský tým přihlášky do soutěže přijímat, je 16:00 v pátek 16. prosince 2016.