Studenti mohou získat praxi v česko-americké televizi

Středa 9. listopad 2022, 15:59 – Text: (ipu)

Studenti CMTF UP získali možnost spolupracovat s Czech-American TV, kterou před dvaceti lety založil v USA rodák z jižní Moravy John Honner. Jeho televize propaguje v Americe jednotlivé tuzemské regiony a snaží se tak zvýšit povědomí o naší zemi. Na přípravě pořadů spolupracuje s řadou krajů, včetně Olomouckého kraje a jeho centrálou cestovního ruchu, měst, univerzit, institucí a médií. „Naši studenti dostanou příležitost vyzkoušet si komunikační dovednosti v praxi, mohou se podílet na mezinárodním projektu s velkým mediálním zásahem a přispějí k popularizaci kultury i turisticky atraktivních míst a zajímavostí v České republice. Pomohou tak propagaci destinací, které nejsou mezi zahraničními turisty tolik známé. Dělat školní práci, která má navíc praktické využití, je i pro jejich vlastní pocit určitě skvělé. Navíc mohou při budoucím uplatnění prokázat aktivní účast na mezinárodním projektu,“ uvedl Jaroslav Franc, vedoucí katedry komunikačních studií CMTF UP. Na snímku americký host s docentem Francem a se studenty programu Etika a kultura v mediální komunikaci.