Studenti se utkají o titul atletického přeborníka

Ilustrační foto: Jiří Novotný
Sobota 22. duben 2017, 17:13 – Text: Martin Višňa

Poslední dubnovou středu se rozhodne, kdo se bude moci chlubit titulem univerzitního přeborníka v atletice pro letošní rok. Tradičního Přeboru Univerzity Palackého v atletice se mohou zúčastnit nejen studenti všech osmi fakult, ale i další zájemci, kteří mají chuť porovnat své síly a dovednosti s ostatními.

Závodit se bude v běhu na 60, 100, 150, 400 a 1500 metrů, hodu diskem a oštěpem, vrhu koulí, skoku dalekém a vysokém a v kombinované štafetě 4 x 100 metrů.

„Na vítěze kategorií čekají kromě medailí a diplomů také ceny od partnerů závodu. Ve hře je i Cena děkana v podobě mimořádného sportovního stipendia ve výši 2000 korun pro nejúspěšnější atletku a atleta přeboru. A kdyby snad někomu vadilo momentálně panující chladné počasí, tak i s tím se pokusíme si poradit, i když samozřejmě déšť nezastavíme. Důležité je jít do toho srdcem,“ motivuje potenciální závodníky jedna z organizátorek Andrea Zemánková.

Závody na atletickém stadionu TJ Lokomotiva na třídě 17. listopadu vypuknou úderem 15. hodiny. Sportovci se mohou přihlásit na místě před zahájením soutěží, a sice v době od 13:30 do 14:30. Startovné na osobu činí 20 korun.

Přebor v atletice je tradiční jarní sportovní událostí Univerzity Palackého, kterou garantuje katedra sportu fakulty tělesné kultury. Pořádají ji studenti FTK UP v rámci předmětu Management atletických akcí. Vloni se závodů zúčastnilo více než 150 studentů, nejúspěšnějšími atlety byli Adéla Balůsková a Dominik Záleský, oba posluchači fakulty tělesné kultury.

Více informací k přeboru najdete ZDE