Univerzita Palackého hledá podnikavé hlavy

Tomáš Bednář.
Foto: Tomáš Frait, MF DNES
Středa 1. únor 2017, 8:00 – Text: Dana Jurková

Nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 80 tisíc korun do startu podnikání a potenciál pro získání investice. K tomu kancelář na rok zdarma. To vše si pro vítěze osmého ročníku soutěže Podnikavá hlava, který startuje právě dnes, připravil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého.

Do soutěže mohou přihlásit své originální nápady jak úplní začátečníci, tak i zkušení podnikatelé. Stačí se do 30. dubna zaregistrovat na webových stránkách soutěže Podnikavá hlava a sepsat svůj podnikatelský záměr.

„Pro ty, kteří mají nápad k podnikání, ale nemají zatím žádné zkušenosti, jsme v Olomouci připravili dva přípravné workshopy. Březnový se zaměří na tvorbu podnikatelského plánu, dubnový na průzkum trhu a financování firmy,“ uvedl Jiří Herinek, ředitel Vědeckotechnického parku. „Letos soutěž pořádáme poosmé, a proto jsme se rozhodli zvýšit finanční odměny. Vítěz si odnese 80 tisíc korun, soutěžící na druhém místě 18 tisíc korun a na místě třetím 8 tisíc korun. Chceme tak motivovat mladé podnikatele k přihlašování opravdu kvalitních nápadů. Pro zpracování co nejlepšího soutěžního příspěvku budou mít soutěžící k dispozici také odborné mentory,“ dodal.

Porady s odborníky v průběhu soutěže pozitivně hodnotí také loňský vítěz Tomáš Bednář, který pomáhá jazykovým lektorům na volné noze. „Soutěž mi dala možnost konzultací s výborným mentorem, který mě pokaždé inspiroval nebo ´nasadil brouka do hlavy´, co vše by se ještě mělo udělat či zjednodušit, aby byl produkt kvalitní a konkurenceschopný na trhu,“ popsal svou zkušenost.

Soutěž Podnikavá hlava se koná pod záštitou Olomouckého kraje a za finanční podpory generálního partnera České spořitelny - poskytovatele služby Erste Corporate Banking. „Soutěž podporujeme dlouhodobě nejen proto, že se každým rokem objevuje spousta nových a velmi zajímavých obchodních nápadů, ale rovněž z důvodu skvělé práce Vědeckotechnického parku v Olomouci, který soutěž organizuje. Každý účastník má možnost si svůj nápad obhájit před odborníky a zjistit, kde jsou jeho největší příležitosti a hrozby a vypilovat svůj záměr, aby měl co největší šance na trhu uspět. Zároveň organizátor soutěže poskytuje vysoce kvalitní zázemí pro inkubaci podnikatelských záměrů, vítězové tedy získají maximální podporu,“ uvedla Judita Naňková z České spořitelny - poskytovatele služby Erste Corporate Banking.

Přínos soutěže k rozvoji podnikání vyzdvihl i Pavel Šoltys, náměstek hejtmana Olomouckého kraje. „Podnikavá hlava je nepostradatelnou soutěží na podporu mladých podnikatelů v našem regionu. Proto jsem ji i letos udělil záštitu a těším se, že i v tomto roce se přihlásí mnoho tvůrců zajímavých podnikatelských nápadů.“

Soutěžní klání potrvá do 1. června, kdy pořadatel slavnostně vyhlásí vítěze. Soutěžit se bude i ve speciální kategorii Podnikatel v sukni. Tři vybraní finalisté budou mít v listopadu možnost prezentovat své nápady před stovkami účastníků olomoucké konference o podnikání UP Business Camp.

Podrobné informace o soutěži naleznete na webu soutěže Podnikavá hlava nebo na Facebooku.