Univerzita Palackého včera sportovala

Eva Vičarová z katedry muzikologie filozofické fakulty využila během Sportovního dne UP power jogu.
Fotogalerie: Milada Hronová a Martin Višňa
Čtvrtek 10. květen 2018, 10:23 – Text: Milada Hronová a Martin Višňa

Více než třicet různých sportovních disciplín, zájem univerzitní obce a stabilní počasí. I letos studenti i zaměstnanci Univerzity Palackého využili rektorské volno a vyrazili během Sportovního dne UP do tělocvičen, na hřiště nebo přírody. Lákal fotbal, volejbal i badminton, také power joga a zumba.

„Power jogu cvičím pravidelně. Dokonale protáhne a zároveň i posílí tělo, uvolní mysl i duši po namáhavém dni. Všem doporučuji,“ řekla Eva Vičarová z katedry muzikologie filozofické fakulty. V pozdějším odpoledni využila i pohybově mnohem rychlejší zumbu ve Sportovní hale UP. Sportovní den označila jako jednu z velmi dobrých akcí univerzity.

Letošní program zahrnul více než třicet položek. Nechyběl koloběžkový výlet na Loveckou chatu nebo lukostřelba. Novinkou byl squash nebo kruhový trénink v posilovně Akademik Fitness.  Během dopoledne si zájemci mohli zacvičit i v moderním fitness v Aplikačním centru BALUO anebo si zazávodit v běhu po olomouckých parcích na Memoriálu Jiřího Hronka. Zájem byl i o tenis.

Na pěší výlet Větrání okolo vrchu Rampach u Litovle se vydalo jedenáct turistů, mezi nimi i několik lidí mimo univerzitu a jedna zahraniční studentka. „Z Choliny do Litovle jsme urazili téměř sedmnáct kilometrů, řekli si nějaké pověsti, která se k místům na trase vážou, jako například ke studánce Svatá voda u Choliny. Větší dojem ale podle všeho zanechala svačinová pauza v zatopeném kamenolomu. Jedna z účastnic si i zaplavala, voda prý byla studená, ale osvěžující,“ uvedl vedoucí výpravy Martin Višňa z fakulty tělesné kultury.

Během Sportovního dne byl i letos připraven odpolední program v areálu Sportovní haly UP. Na své si přišly děti zaměstnanců i milovníci her, jako je discgolf, ringo nebo mölki. Nechybělo také občerstvení a živá hudba a v závěru večera losování kuponů, které účastníci získali na jednotlivých disciplínách. Zajímavé ceny související především s dalšími sportovními aktivitami si odneslo pětašedesát výherců.

Sportovní den Univerzity Palackého je každoroční součástí akademického roku. Připravuje ho Akademik sport centrum.