UPoint slaví druhé narozeniny. Pro své zákazníky plánuje řadu novinek

UPoint má i originálně pojatý interiér.
Foto: Vojtěch Duda
Pátek 28. duben 2017, 9:00 – Text: Lenka Peřinová

Každá stavba má svůj vlastní příběh a jinak tomu není ani v případě domu U Černého psa na Horním náměstí v Olomouci. Před dvěma lety se začala psát nová kapitola jeho historie, a to díky Univerzitě Palackého, která zde zřídila své informační centrum a obchod – UPoint.

Přímo v srdci města se nachází místo, kde lze nahlédnout do života Univerzity Palackého. Přednášky, besedy, výstavy, práce a odpočinek, setkání plánovaná i náhodná – to je jen zlomek toho, co se zde denně odehrává. „UPoint je pro mě mozaikou, do které každý návštěvník vnáší svůj střípek, kousek svého příběhu. Ať už se přijde zeptat na cestu, zakoupit některý z námi nabízených předmětů či jen hledá místo k oddechu, vždy je u nás vítán. Vždyť právě lidé jsou těmi, kdo tvoří atmosféru místa,“ říká Jan Klega, který má od září minulého roku UPoint na starost.

Literární čtení, výstavy, besedy

UPoint nemá být jen obchodem, ale především živoucím prostorem, v němž se neustále něco děje. „Pro studenty, akademiky, studentské spolky i neziskové organizace je mnohdy obtížné najít dobře přístupné prostory, kde by mohli prezentovat svou tvorbu nebo činnost. K pořádání přednášek, besed, dobročinných akcí nebo výstav mohou bezplatně využít zázemí UPointu. Právě pro výstavní účely jsme na podzim minulého roku zřídili nový závěsný systém,“ uvádí Jan Klega a dodává: „V různé míře se podílíme na přípravě řady akcí, jiné sami organizujeme. Z těch nejbližších vás nyní mohu pozvat na literární čtení Jaroslava Irovského a Václava Jamka, která se v UPointu uskuteční 2. a 3. května v rámci majálesového veselí.“

UPoint své služby neustále rozšiřuje. „Rádi bychom nabídli více prostoru pro studium, do budoucna plánujeme více pracovních stolů i pořízení volně přístupných počítačů, na nichž budou studenti moci využívat například elektronické zdroje, které má univerzita k dispozici,“ uvádí Jan Klega.

Sortiment obohatí „funny“ produkty

Změnami prochází i nabízený sortiment. „Některé věci z nabídky zmizely, jiné se v ní právě objevily, jako například krásné magnetky s dobře známými olomouckými motivy. Připravujeme také řadu nových produktů, které s notnou dávkou humoru a nadsázky glosují dění na univerzitě i mimo ni. Těšit se můžete na nová trika, smaltované hrnky i dětské dupačky,“ doplňuje Jan Klega

AFO + narozeniny UPointu = sleva

UPoint byl slavnostně otevřen 16. dubna 2015 u příležitosti konání 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Academia Film Olomouc. „Populárně-vědecké filmy má celý tým rád, proto jsme se rozhodli, že oslavy s letošním intergalaktickým ročníkem AFO spojíme. Až do neděle 30. dubna bude možné v UPointu a na e-shopu zakoupit veškerý sortiment se slevou 15 %. Výjimečně budeme mít otevřeno i v sobotu, a to od 10:00 do 18:00,“ uzavírá Jan Klega.