Prevence pro veřejnost se studenty lékařské fakulty

Ilustrační foto: Martin Višňa
Sobota 6. duben 2024, 11:00 – Text: (vim)

Hned dvakrát v následujících dnech poradí studenti Lékařské fakulty UP s péčí o zdraví na celodenních akcích pro veřejnost. Ve středu 10. dubna proběhne u olomoucké Šantovky tradiční událost Ve zdravé Olomouci zdravý zub, na níž studenti Zubního lékařství pod hlavičkou Sdružení studentů stomatologie ČR připomenou nejen zásady správného čištění zubů. O den později pak zájemci v Šantovce budou moci v rámci Světového dne zdraví navštívit stanoviště mediků sdružených v IFMSA Olomouc a například si nechat změřit tlak či glykémii, zopakovat postupy první pomoci nebo se dozvědět důležité informace k prevenci rakoviny prsu či varlat. Obě akce začínají v 9 hodin a potrvají až do odpoledních hodin.