Veletrh pracovních příležitostí Okno do praxe přivítá studenty 4. dubna

Repro: Jakub Koníček
Pondělí 3. duben 2023, 8:00 – Text: Šárka Chovancová

Navázat užitečné pracovní kontakty s potenciálními zaměstnavateli budou moci studenti Univerzity Palackého na úterním Oknu do praxe. Veletrh pracovních příležitostí, kterého se zúčastní na tři desítky společností z různých odvětví, se uskuteční 4. dubna od 10:00 do 15:00 v prostorách hlavní budovy přírodovědecké fakulty. Pro účastníky je připravený také doprovodný program a káva s palačinkou zdarma.

„Veletrh pracovních příležitostí je určen nejen zájemcům o nové zaměstnání, ale i pro ty, kteří se chtějí rozvíjet. Příchozí mohou se zaměstnavateli konzultovat možnosti svého pracovního uplatnění, naučit se nové dovednosti či získat praktické rady. Mohou si také vyzkoušet pohovor při výběrovém řízení, dozvědět se, jak se na něj dobře připravit či na kolik dotyčný splňuje současné požadavky firem,“ uvedla za organizátory Dagmar Petrželová z přírodovědecké fakulty.

Šestnáctý ročník veletrhu Okno do praxe pořádá přírodovědecká fakulta společně s Kariérním centrem UP a Moravskou vysokou školou Olomouc. Výstavní stánky zaměstnavatelů nabídnou nejen volná pracovní místa, ale i brigády či stáže, nebo trainee programy. Obsah akce obohatí individuální kariérní poradenství, pohovory nanečisto, soutěže, přednášky a rovněž oblíbený fotokoutek. Na veletrhu najdou návštěvníci také chill out zónu s připraveným občerstvením.

„Život je příliš krátký na to, abychom ho trávili v prostředí, které s námi neladí. S lidmi, kteří si nás neváží nebo nám berou energii. Proto se v rámci přednášky podíváme na to, jak si uvědomit vlastní cestu, poznat, co dává smysl a co chceme rozvíjet,“ řekla lektorka Dita Palaščáková z oddělení studentských záležitostí UP, která svou prezentaci nazvala Smysl v práci. O nejkreativnějším startupu za rok 2022 MyCello pohovoří Jan Tobolík, který rád poznává nové příležitosti, nehledá vždy nejjednodušší cesty a je rád průkopníkem v dané oblasti. Přírodním látkám bude věnována společná přednáška Milana Urbana působícího na katedře organické chemie a Aleše Gavendy z Teva Czech Industries, který je absolventem přírodovědecké fakulty.

Mezi pravidelné účastníky akce patří Meopta – optika, Teva Czech Industries, Precheza, Armáda České republiky, Kooperativa pojišťovna, Edhouse, Oltis Group, Tesco SW, Farmak, Efekt Labs a další. Podrobnosti najdete na webových stránkách.