Volejbalistky UP jdou do play-off

Repro: Žurnál UP
Pátek 16. březen 2018, 12:02 – Text: (red)

Bývaly to přímé souboje o medaile, letos se však volejbalistky Univerzity Palackého a Olympu Praha střetnou už v úvodní sérii play-off. Jeden z nejlepších českých celků posledních desetiletí, který má svůj domovský stánek v pražských Vršovicích, letos totiž skončil v dlouhodobé části extraligy až sedmý. Proto narazí na druhé vysokoškolačky již ve čtvrtfinále. První zápas série hrané na tři vítězství bude ve Sportovní hale UP tuto sobotu.

Olymp se letos překvapivě neprobojoval do lepší nadstavbové skupiny, kam na jeho úkor těsně postoupil Frýdek-Místek, takže konečné sedmé místo před play-off bylo jeho reálným maximem. Z tohoto důvodu se Pražanky střetly s Univerzitou Palackého v probíhající sezoně v rámci ligových zápasů pouze dvakrát a oba duely skončily jasným třísetovým triumfem Hanaček. Jejich trenér Jiří Teplý přesto, nebo možná právě proto varuje před podceněním tradičního protivníka.

„Olymp patří dlouhodobě k nejkvalitnějším a nejlepším účastníkům extraligy. Letošní sezona mu zatím příliš nevychází, i tak ale musíme brát sérii s ním velmi vážně. Navíc máme za sebou mimořádně náročný program, ale věřím, že se nám podaří dobře zregenerovat a na čtvrtfinále se připravit. Tým je hodně zkušený a měl by to zvládnout,“ řekl Jiří Teplý. Zároveň upozornil na to, že i přes velké výprodeje z posledních let zůstala v pražském celku řada výborných volejbalistek. „Třeba Melicharová nebo Šimáňová. Navíc se celý Olymp opírá o kvalitní servis, proto bude důležité, abychom dobře přihrávali,“ dodal zkušený kouč.

V jednotlivých sériích play-off letošního extraligového ročníku se domácí a venkovní zápasy střídají po jednom. Proto je mezi dvěma duely vždy minimálně jednodenní pauza. Po sobotním olomouckém čtvrtfinále se tak druhý souboj o postup mezi nejlepší čtyřku uskuteční až v úterý 20. března v Praze a ve čtvrtek 22. března se série zase vrátí na Hanou. Tady by teoreticky mohla také skončit. V opačném případě bude pokračovat následující sobotu 24. března čtvrtým zápasem na Olympu. Definitivně poslední a rozhodující páté střetnutí by v úterý 27. března hostila sportovní hala Univerzity Palackého.

Čtvrtfinále extraligy volejbalistek VK UP Olomouc - PVK Olymp Praha

1. utkání: sobota 17. března (17.00, Olomouc)

2. utkání: úterý 20. března (17.00, Praha)

3. utkání: čtvrtek 22. března (17.00, Olomouc)