AKTUALIZOVÁNO: Univerzita nabízí pomoc obcím zničeným živelní katastrofou

Grafika: Žurnál UP
Pátek 25. červen 2021, 10:30 – Text: (red)

Univerzita Palackého pečlivě monitoruje situaci v lokalitách postižených živelní katastrofou. Na místě již působil tým složený z členů akademické obce UP, jehož úkolem bylo mimo jiné nastavit racionální formu dobrovolnické pomoci organizované za přispění univerzity. Další kolegové v oblasti i nadále pracují. Z dosavadních zkušeností vyplývá, že základem efektivní pomoci je kvalitní logistika založená na komunikaci s místními autoritami.

Na základě dosavadních zjištění vysílá UP do postižené oblasti ve středu 30. 6. pracovní dobrovolnický tým, do nějž se můžete přihlásit na adrese dobrovolnictvi@upol.cz. V mailu prosím uveďte svůj mobilní kontakt. Předpokladem účasti je výborná fyzická zdatnost a psychická odolnost a vybavenost kvalitním pracovním oblečením (pevné boty a rukavice). Předpokládáme odjezd v 7:00 od Zbrojnice a návrat ve večerních hodinách.

Akce může být podle aktuálních okolností upravena či odvolána!
Zároveň připravujeme detailní manuál pro individuální zapojení.

Univerzita Palackého vyjadřuje maximální solidaritu a ochotu pomoci oblastem zasaženým živelní katastrofou. V tuto chvíli monitorujeme situaci a do postižených oblastí prozatím doporučujeme necestovat. Po jednání krizových štábů Jihomoravského kraje budeme informovat o vhodném dobrovolnickém zapojení či formách materiální a finanční pomoci.

Již nyní můžete pomoci finančně prostřednictvím ověřených organizací:

Nadace Via

Diecézní charita Brno

Člověk v tísni

Děkujeme za váš mimořádný zájem.

Studenti a zaměstnanci UP z postižené oblasti, kteří se ocitnou v nouzi, se mohou obracet na Evu Blažkovou z Dobrovolnického centra UP, a to telefonicky 585 631 157 nebo e-mailem dobrovolnictvi@upol.cz. Vedení univerzity je připraveno zprostředkovat ubytování či jiný typ pomoci.

Zpět