Ateneo zazpívá na společném koncertu se sbory Visegrádské skupiny

Repro: Žurnál UP
Středa 11. duben 2018, 7:24 – Text: Milada Hronová

Smíšený komorní sbor Ateneo Univerzity Palackého vystoupí se zpěváky tří univerzitních sborů zemí Visegrádské skupiny. Společným koncertem v Husově sboru tak 13. dubna završí téměř roční spolupráci, kterou univerzitním sboristům umožnil projekt Visegrad Choral Bridges II.

Do Olomouce přijedou zpěváci reprezentující Univerzitu Mateja Bela ze slovenské Banské Bystrice, polský Uniwersytet  Rzeszowski Rzeszóv a maďarský  Esterhazy Károly University Eger. Koncert, na který jsou zváni všichni příznivci sborového zpívání, připravovali společně se zpěváky Smíšeného komorního sboru Ateneo Univerzity Palackého už od loňského září. Právě pod záštitou Atenea začne vystoupení v 18 hodin v Husově sboru, olomouckém kostele Církve československé husitské.

Smyslem projektu Visegrad Choral Bridges II je setkávání a výměna pěveckých zkušeností. „Při vzájemném setkávání mohou účastníci porovnat jednotlivé rozdíly ve fungování sborových těles i institucí, které tyto sbory reprezentují doma i v zahraničí. Během necelého roku jsme si pěvecké zkušenosti vyměňovali na několika workshopech, organizovaných vždy v jedné ze zemí visegradské skupiny,“ shrnul hlavní cíle projektu Pavel Režný, sbormistr Atenea, které celou akci zašťituje.

Smíšený sbor Ateneo UP je složený ze studentů a absolventů Univerzity Palackého. Funguje od roku 2001. Konečným výstupem snažení všech sborů bude společná nahrávka vydaná na CD ve spolupráci s Českým rozhlasem.