Atletům z UP patří na akademickém mistrovství čtvrté místo

Lucie Domská na loňských Českých akademických hrách v Brně.
Foto: Martin Višňa
Středa 15. leden 2020, 9:17 – Text: Martin Višňa

Na dvě stě sportovců se utkalo o dvaadvacet sad medailí na tradičním akademickém mistrovství České republiky v halové atletice na pražském Strahově. Nechyběli mezi nimi ani reprezentanti Univerzity Palackého, kteří bodovali hned čtyřikrát a v celkovém pořadí škol skončili čtvrtí.

Dvě medaile v Praze vybojovala Lucie Domská. Bronzovou za výkon 7,67 sekundy v běhu na 60 metrů a zlatou coby členka vítězné ženské štafety, kterou dále tvořily Kristýna Šafářová, Daniela Janatová a Katrin Sásová. „Šedesátka se mi neběžela moc dobře, byla znát únava z předcházejících závodů. I přesto jsem ale velmi překvapená a moc ráda, že jsem obhájila bronz z loňska. Štafeta pak byla opravdu zlatou tečkou závodů. Potěšilo nás, že jsme porazily studentky z Plzně, které byly v dřívějších letech na stupínku před námi. Nyní jsme již od prvního úseku byly v čele a to si udržely až do konce. Výsledný čas 1:48,83 je, myslím, také velmi pěkný,“ uvedla Lucie Domská, pro kterou šlo o jedny z posledních akademických závodů. Brzy ji totiž na fakultě tělesné kultury čekají státnice.

Další dvě bronzové medaile do olomoucké sbírky získali Jiří Odvářka v běhu na 60 metrů překážek a Vít Palzer v běhu na 1500 metrů.

„Účast našich atletů na halovém akademickém mistrovství hodnotím jako velmi solidní, a to jak z hlediska výsledků, kdy jsme v celkovém pořadí nejlepší mimopražskou vysokou školou, tak z pohledu počtu studentů, kteří byli ochotni účastnit se této akce ve zkouškovém období. Konkurence přitom byla velmi silná, někteří atleti si totiž v rámci akademického mistrovství plnili kvalifikační limity na halové mistrovství světa,“ podotkl Vítězslav Prukner z katedry sportu FTK, který sportovní reprezentaci UP koordinuje.

Akademické mistrovství ČR v halové atletice pořádá každoročně v první polovině ledna katedra atletiky Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy ve spolupráci s Českou asociací univerzitního sportu.

Zpět