Aurora pořádá přednášky na aktuální společenská témata

Ilustrační foto: Aurora
Pátek 27. leden 2023, 8:00 – Text: Ivana Pustějovská

Virtuální přednáškový cyklus o aktuálních společenských výzvách připravila pro doktorandy a postdoktorandy Aliance Aurora, která sdružuje evropské univerzity. Jejím aktivním členem je i Univerzita Palackého.

Série přednášek, které povedou významní vědci z partnerských univerzit Aurory, startuje právě nyní a pokračuje po celé jaro zajímavými vystoupeními v průřezových tématech Digitální společnost a globální občanství a Zdraví a blahobyt.

Témata reflektující problematiku digitální společnosti a globálního občanství se budou věnovat mimo jiné vědě jako fundamentalismu, ohrožení filmového archivu ze strany firemních streamovacích služeb či právním perspektivám digitálního pirátství.

Přednášky v oblasti zdraví a blahobytu se zaměří na zajímavá témata, jako je například imunopsychiatrie. Cyklus Aurory nabízí kromě atraktivních témat a vystupujících i příležitost se poznat s dalšími kolegy z oboru a navázat s nimi kontakt.

Registrace na virtuální přednáškový cyklus AURORA Společenské výzvy je zde: AURORA Societal Challenges Virtual Lecture Series. Všechny aktivity Aurory pro začínající vědce naleznete na stránce AURORA Early-Career Activities – To support your international network.