Centrum celoživotního vzdělávání PdF a E-bezpečí nabídne seniorům kurz

Foto: 123 rf.com
úterý 3. prosinec 2019, 11:50 – Text: Milada Hronová

Senioři se mohou zdarma zúčastnit kurzu, který jim nabídne pomoc v rozvoji schopností rozlišit podvodné chování ve virtuálním světě. Informace v kurzu jim zaručí větší imunitu vůči rizikovým formám chování i vůči podvodným zprávám.  Kurz pořádá Univerzita Palackého.

Nejen v reálném, ale i ve virtuálním světě se čím dále častěji senioři setkávají s rizikovými formami chování, někdy až protiprávními, a stávají se tak oběťmi trestných činů. Proto pro ně Centrum celoživotního vzdělávání PdF ve spolupráci s projektem E-bezpečí připravilo v několika lednových termínech speciální kurz.

„Zaměříme se v něm na zvýšení informovanosti o kybernetické kriminalitě. Senioři se tak dozvědí o podvodných e-shopech, podvodných aukcích, podvodných dopisech, slibujících velký majetek, phishingu, virových útocích a mnoha dalších příkladech podvodného jednání,“ řekl Kamil Kopecký, organizátor kurzu z E-bezpečí. Dodal, že neméně důležitou součástí bude i důraz na rozvoj digitální gramotnosti.

„Budeme se snažit minimalizovat riziko, aby se senioři stali oběťmi internetového či jiného podvodu, čímž snížíme dopad útoku. Příchozím nabídneme také informaci o bezpečném místě pro anonymní nahlášení problému a jeho předání Policii ČR. Tím můžeme eliminovat riziko sekundární viktimizace a nutnost kontaktovat policii přímo,“ dodal Kamil Kopecký.

Kurz se uskuteční ve čtyřech termínech: 7., 8.,14. a 15. ledna 2020, vždy od 14 do 16 hodin v učebně N32 Pedagogické fakulty UP.

Přihlášku na bezplatný kurz a více informací najdete ZDE.