Doktorand Pavel Režný má nominaci na Cenu Thálie

Foto: Divadlo J. K. Tyla v Plzni
čtvrtek 15. březen 2018, 7:20 – Text: Milada Hronová

Pavel Režný, doktorand Hudební teorie a pedagogiky na pedagogické fakultě je nominovaný na prestižní Cenu Thálie. Získal ji za roli Tonyho v muzikálu Leonarda Bernsteina West Side Story, které uvedlo Divadlo J. K. Tyla Plzeň. Ceny Thálie se budou udělovat 24. března v Národním divadle.

„Je to zatím největší ohodnocení mé dosavadní práce a jsem moc rád, že nominace přišla právě za Tonyho,“ řekl Pavel Režný, doktorand UP. Pochází z Přerova a do Olomouce dojížděl do základní umělecké školy. „Jako gymnazista jsem si podal přihlášku ke studiu Janáčkovy akademie múzických umění v Brně (JAMU) i na Univerzitu Palackého. A i když jsem dal nakonec přednost JAMU, do Olomouce jsem se velmi rád vrátil k doktorskému studiu. Rozhodl jsem se, že zkusím hudební analýzu muzikálů, které se u nás nikdo moc nevěnuje,“ dodal.

V současné době pracuje Pavel Režný na doktorské práci s názvem Rockový muzikál. Čtvrtým rokem je zároveň členem muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni.

Ceny Thálie se každoročně udělují za mimořádné umělecké výkony v uplynulém roce. Jsou udělovány interpretovi a interpretce v činohře, opeře, baletu, pantomimě či jiném tanečnědramatickém žánru a v muzikálu, operetě či jiném hudebnědramatickém žánru. O laureátech rozhoduje Kolegium pro udílení Cen Thálie, které jmenuje prezident Herecké asociace. Více o Cenách Thálie ZDE.