Dveře UPointu se znovu otevírají. Zatím v omezeném režimu

Omezeně, ale přece. Vítejte v UPointu.
Foto: Vojtěch Duda
Úterý 5. květen 2020, 7:01 – Text: Ivana Pustějovská

Informační centrum a prodejna Univerzity Palackého UPoint na Horním náměstí v Olomouci se opět otevírá návštěvníkům. V době nouzového stavu fungoval obchod pouze prostřednictvím e-shopu, od pondělí 4. května je možné opět přijít na nákup osobně, a to v pracovní dny od 10 do 14 hodin.

„Zároveň se znovuotevřením kamenné prodejny a pro urychlení a komfort nákupu zavádíme možnost osobního odběru zboží při objednávce z našeho e-shopu,“ říká vedoucí UPointu Anna Jánská. Jak připomíná, nákup je možný za podmínky dodržování základních pravidel. „Příchozí musí mít zakryté dýchací cesty, tedy nos a ústa, při vstupu použít dezinfekční přípravek, který je umístěný u vchodu. V prodejně může být najednou maximálně pět zákazníků, kteří musí dodržovat doporučené rozestupy. Zákazníci by také měli na minimum omezit kontakt s vystaveným zbožím, k dispozici jim bude personál, který je obslouží,“ popsala pravidla chování v UPointu Anna Jánská.

Vzhledem k prostorovým možnostem obchodu a zákazu zkoušení oblečení je prodejní plocha dočasně omezena pouze na vstupní místnost. „V ní ale najdou zájemci veškerý nabízený sortiment kromě zmiňovaného oblečení. V případě zákazníkova zájmu o konkrétní model oblečení mu ho rádi ukážeme a případně prodáme,“ uvedla vedoucí univerzitního UPointu. „Pro zvýšení bezpečí a komfortu nakupování prosíme přednostně o využití možnosti osobního odběru zboží objednaného na našem e-shopu. Od příštího týdne by mělo být podle aktuálního vládního usnesení možné zkoušet při nákupu oblečení. Od pondělí 11. května tak plánujeme zrušit omezení prodejní plochy a podle zájmu zákazníků také pravděpodobně prodloužíme otevírací dobu prodejny,“ dodala Jánská.

Sledujte aktuální informace o dění v UPointu, najdete je zde.

Výhody nakupování přes e-shop UPointu:

Zboží si vyberete v klidu a bezpečí svého domova.

Po odeslání objednávky vám nákup připravíme a zašleme zprávu, že už na vás čeká.

Připravený nákup si budete moci vyzvednout po dobu pěti pracovních dní.

Po příchodu na prodejnu se pouze nahlásíte jménem a číslem objednávky, nákup zaplatíte platební kartou a je hotovo.