Fakulta zdravotnických věd nově připraví sestry se specializací na péči v interních oborech

Ilustrační foto: Shutterstock.com
Pondělí 21. březen 2022, 8:00 – Text: Martin Višňa

Ještě do konce března je možné se na Fakultě zdravotnických věd UP přihlásit ke dvouletému studiu zaměřenému na ošetřovatelskou péči v interních oborech. Tento směr je jedním ze dvou, které nabízí nový navazující magisterský studijní program Specializace v ošetřovatelství. Do prezenční i kombinované formy studia bude přijato po patnácti lidech.

„Fakulta zdravotnických věd novým studijním programem reaguje na rostoucí poptávku zaměstnavatelů po zdravotnickém personálu a zejména na nedostatek kvalifikovaných všeobecných sester se specializací,“ uvedla garantka programu a pověřená vedoucí Ústavu ošetřovatelství FZV UP Petra Mandysová.

Navazující magisterský program nabízí dvě specializace: Ošetřovatelská péče v interních oborech a Ošetřovatelská péče v chirurgických oborech. Absolventy budou všeobecné sestry se specializovanou způsobilostí podle definice tohoto povolání ve vyhlášce ministerstva zdravotnictví č. 55/2011 Sb., o činnostech zdravotnických pracovníků a jiných odborných pracovníků. „Tyto všeobecné sestry bez odborného dohledu a bez indikace poskytují a organizují ošetřovatelskou péči, včetně vysoce specializované ošetřovatelské péče v oboru specializace,“ dodala garantka.

Aktuálně pro akademický rok 2022/2023 fakulta otevírá zaměření na interní obory. Přihlášky ke studiu je možné podávat do 31. března. Podrobnější informace zájemci najdou v katalogu studijních programů zde.