Gratulace jubilantům z řad zaměstnanců pedagogické fakulty

Posezení s jubilanty.
Fotogalerie: Ondřej Moučka
Středa 4. červenec 2018, 9:04

Ke konci letního semestru, v pondělí 28. 5. 2018, popřály děkanka fakulty, prof. PaedDr. Libuše Ludíková, CSc., spolu s  proděkankou pro rozvoj a vnější vztahy doc. Petrou Šobáňovou, Ph.D., těm pracovníkům a pracovnicím pedagogické fakulty, kteří v tomto semestru oslavili významné životní jubileum. Na oslavence kromě přípitku a „narozeninového“ dortu čekal také drobný dárek a pamětní list, jehož autorem je doc. Ondřej Michálek z katedry výtvarné výchovy. Pro pamětní list použil jednu ze svých autorských grafik s motivem stromu.

Na začátku slavnostního setkání děkanka fakulty poděkovala všem za práci, kterou pro fakultu vykonali a vykonávají, a vyslovila přání, aby spolupráce pokračovala i do budoucna. Zdůraznila, že bez obětavých a poctivě pracujících osobností by fakulta nemohla fungovat – ani po odborné a pedagogické stránce, ani po stránce provozní. Proděkanka Šobáňová dále vyzdvihla důležitost podobných setkání – je podle ní třeba najít čas nejen kvůli běžným pracovním záležitostem, ale právě kvůli slavnostním příležitostem, jakou gratulace k významnému životnímu jubileu bezesporu je. Zástupkyně vedení Pedagogické fakulty UP potom připily jubilantům na zdraví. Posezení se dále neslo v duchu přátelského rozhovoru, kdy přišla řeč jak na aktuální témata z oblasti pedagogiky a školství, tak na témata osobní.

Mezi těmi, kdo tento semestr kulaté narozeniny oslavili, byla například nestorka Ústavu pedagogiky a sociálních studií PdF UP doc. PhDr. Libuše Podlahová, Dr., odbornice na školní didaktiku a problematiku pedagogických praxí, dále prof. PhDr. Eva Šmelová, Ph.D., odbornice na didaktiku předškolního vzdělávání z katedry primární a preprimární pedagogiky či prof. PaedDr. Valenta, Ph.D., odborník v oblasti psychopedie a dramaterapie z Ústavu speciálněpedagogických studií PdF, a mnozí další. Jak zdůraznila děkanka fakulty, tvář pracoviště utvářejí nejen odborníci a pedagogové, ale i další pracovníci, a poblahopřála k životnímu jubileu rovněž referentce Lence Váňové, pracovnici informací Jarmile Pazderové a dalším.

Protože dobrá komunikace s pracovníky fakulty, oceňování jejich zásluh a vůbec lidská rovina jsou základem dobrých vztahů na každém pracovišti, má děkanka pedagogické fakulty v úmyslu posezení s jubilanty pravidelně uskutečňovat i v budoucnu. Všem jubilantům srdečně blahopřejeme!

Mgr. art. Ondřej Moučka, referent pro oblast komunikace, PdF UP