Hokejistky v semifinále

Foto: FISU
Čtvrtek 19. leden 2023, 8:50 – Text: (vim)

Hokejový turnaj na Zimních světových univerzitních hrách v americkém Lake Placid vstupuje do semifinálového play-off a české hráčky, mezi nimiž jsou i tři studentky Univerzity Palackého, jsou u toho! Od účasti v sobotních bojích o medaile je dělí zápas s Japonskem, který se hraje v pátek od 20:05 amerického času. S japonskými hokejistkami se už přitom naše reprezentantky jednou úspěšně utkaly v základní části (výhra 1:3). Co se týče mužského výběru, kde také hrají dva studenti UP, na pořadu má ještě zápas základní skupiny s Ukrajinou, přičemž ve skupině zatím drží třetí místo. Poslední reprezentantkou UP na univerziádě je lyžařka Aneta Vetrová, která v super obřím slalomu skončila na 23. místě. Všem držíme palce a přejeme, ať přispějí do medailové kolekce české reprezentace, která dosud čítá osm medailí, z toho tři zlaté! Průběh her můžete sledovat na oficiálním webu nebo na Facebooku České asociace univerzitního sportu.