Kniholky z Olomouce křtily originální zápisník pro milovníky knih

Za ojedinělým projektem stojí kreativní start-up čtyř mladých podnikavých žen.
Foto: Kamil Zápeca
pátek 14. září 2018, 10:00 – Text: Dana Jurková

V Divadle na cucky proběhl křest chytrého a kreativního zápisníku knih, který pod názvem Knihář vytvořily členky kreativního start-upu pod vedením absolventky Filozofické fakulty UP Vladislavy Závrské. Základní misí projektu je umožnit čtenářům, aby s každou knihou rostli a dále se rozvíjeli. 

„Chceme čtenářům nabídnout odlišnou perspektivu ke čtení knih, založenou na prožitcích. Nejde primárně o to, co je v knize, ale jak se vztahuje k mému životu, jak do mého života promlouvá. Velkou motivací pro vývoj Kniháře byla potřeba uchovat si prožitky, které s knihami jako čtenářka mám. Stávalo se mi, že jsem s každou další knihou, kterou jsem rozečetla, už nevěděla, co jsem prožívala s předchozí, každý nový příběh překrýval ten původní,” vysvětlila Vladislava Závrská. 

„Autorky, které si říkají Kniholky, vymyslely inovativní metodu 4PRO podporující proces učení se z knih. Se svým projektem se přihlásily do soutěže Podnikavá hlava, pořádané Vědeckotechnickým parkem Univerzity Palackého a získaly titul Podnikatel v sukních, což je speciální kategorie vyhlašovaná Olomouckým krajem určená pro ženy-podnikatelky. A v soutěži obsadily celkově druhé místo“, dodal Pavel Šoltys, náměstek hejtmana, pod jehož záštitou se soutěž koná.

Kniholky teď se svým Knihářem míří na několik designových a čtenářských akcí po celé republice. V Olomouci se představí o víkendu 22. a 23. září na festivalu autorských a uměleckých publikací Litr v olomouckém Konviktu. Můžete se s nimi také potkat v prvním čtenářském klubu, který spoluorganizují s Divadlem na cucky poslední středu v měsíci 26. září v 17 hodin. Nenechte si ujít příležitost potkat se s nimi a zjistit více o jejich nápadu, jak nechat promluvit knihy do svého života.