Kouzlo Asie, historie umění i bystrý mozek. U3V nabízí zájemcům nové programy

Foto: U3V
Úterý 30. leden 2024, 8:00 – Text: Ivana Pustějovská

Proniknutí do tajů exotické asijské kultury, brilantní ovládnutí počítače nebo cvičení pro tělo i mozek, to vše a mnohem víc nabízí v letním semestru veřejnosti Univerzita Palackého. Bohatá nabídka napříč obory je určena zájemcům, kteří si chtějí rozšířit své znalosti a dovednosti na Univerzitě třetího věku (U3V).

U3V rozšiřuje svou vzdělávací nabídku pro zájemce z řad veřejnosti pravidelně. Aktuálně si mohou lidé vybírat aktivity, kterým se chtějí věnovat od února do června. „Připravili jsme tři jednosemestrální programy. První jsme nazvali Hudba, literatura a výtvarné umění, druhý se pod názvem Východní kultura zaměří na poznávání Asie. Vždy v nabídce myslíme i na aktivní životní styl našich frekventantů, takže nechybí program Zdraví a pohyb, v němž si osvojí základy lukostřelby, tai chi nebo vyzkouší různá cvičení, která udrží fit jejich mozek. Myslíme i na potřebu zvyšování mediální gramotnosti,“ uvedla Klára Tesaříková Čermáková, vedoucí oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce UP.

Do programu je možné se přihlásit do konce února. Zájemci by si měli pospíšit, protože právě U3V se na olomoucké univerzitě těší velké oblibě. V akademickém roce 2023/24 nabídla veřejnosti na tři desítky programů a kurzů. „Do aktivit U3V se zapojuje všech osm fakult Univerzity Palackého. Na výuce se podílí více než 30 garantů a dalších 50 lektorů, jak z akademické sféry, tak různých odborníků z praxe,“ řekla Klára Tesaříková Čermáková a připomněla, že U3V při UP patří mezi nejstarší univerzity svého druhu v naší republice, její vznik se datuje již od roku 1986.

„Zájem o vzdělávání i ve zralejším věku rok od roku roste. Je to důkaz, že si lidé uvědomují smysl celoživotního vzdělávání, kdy si nemusí doplňovat jen profesní znalosti, ale naopak rozšiřují si obzory v různých oblastech,“ doplnila vedoucí oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce UP.

Kontakty pro přihlášení: e-mail: u3v@upol.cz, tel.: +420 585 633 408, přihlášky najdete zde: https://u3v.upol.cz/pro-zajemce/.

Nabídka na nový akademický rok 2024/2025, která bude obsahovat dvouleté, jednoleté, jednosemestrální programy i jazykové kurzy několika úrovní, bude zveřejněna v květnu 2024 zde: https://u3v.upol.cz/pro-zajemce/.