Kraj opět podpoří Univerzitu Palackého i další vysoké školy v regionu

Foto: Olomoucký kraj
Neděle 25. březen 2018, 8:00 – Text: (red)

Výuku, vědecký výzkum nebo třeba i propagaci na třech vysokých školách v regionu letos podpoří Olomoucký kraj. Dotaci ve výši 10 miliónů a 350 tisíc korun si mezi sebe rovným dílem rozdělí Univerzita Palackého, Moravská vysoká škola Olomouc a Vysoká škola logistiky.

„Podpora místních vysokých škol je v Olomouckém kraji tradicí. Každý rok přispíváme v rámci dobré spolupráce na projekty, díky kterým se zviditelní nejen tyto školy, ale také celý region,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Univerzita Palackého využije finance na celoroční činnost spojenou s realizací projektu s názvem Univerzita Palackého v Olomouci – podpora priorit 2018. „Dotace Olomouckého kraje je pro nás klíčová. Můžeme díky ní zvyšovat kvalitu v tvůrčích činnostech, posilovat knihovní fondy nebo podpořit studenty se specifickými potřebami,“ uvedl prorektor Vít Zouhar.

Univerzita navíc dostala ještě osm set tisíc korun na zajištění významné mezinárodní konference Research Excellence Summit 2018, která se uskuteční ve dnech 24. – 26. dubna v Olomouci. Připravuje ji ve spolupráci s Times Higher Education (THE), prestižní rankingovou světovou společností, která se věnuje hodnocení univerzit a poskytuje odborné zpravodajství v oblasti vzdělávání, vědy a výzkumu. Globální summit se zásluhou Univerzity Palackého odehraje ve střední Evropě poprvé a přivítá politické činitele, nositele vědeckých ocenění, investory a pedagogy, kteří se zabývají klíčovými tématy souvisejícími s terciálním vzděláváním ve střední Evropě.

Moravská vysoká škola použije peníze od kraje na zajištění výuky a podporu vědecko-výzkumných týmů zabývajících se tématy modelování hospodářských procesů regionu a business inovací. Vysoká škola logistiky investuje dotaci do podpory zvyšování kvality studia v logistice.